XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 września 2022 r.

 1. Dziś na Mszy Św. o godz. 14.00 przeżywać będziemy obchody uroczystości patronalnej naszej parafii ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Będzie to również nasze wspólne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony. Po Mszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. Następnie wraz z sołectwami Bożęcina, Słonecznika i Wenecji zapraszamy wszystkich na boisko, gdzie ok. godz. 16 rozpocznie się wspólny festyn rodzinno-sportowy. Przewidziane gry, zabawy, rozgrywki sportowe, loteria fantowa, poczęstunek i inne atrakcje. Serdecznie zachęcamy do udziału.
 2. Już dziś serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w dzieło przygotowania dzisiejszych uroczystości. Dziękuję wszystkim sołectwom z sołtysami na czele: p. Marcie Wyczółkowskiej, p. Monice Jaskólskiej, p. Adamowi Kowalewskiemu, parafialnej radzie duszpasterskiej i ekonomicznej, wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie festynu, paniom, które przygotowały dekorację w świątyni, Dziękuję również Paniom i Panom, którzy w minionym tygodniu przygotowali teren wokół kościoła oraz boisko. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali procesję eucharystyczną, za koordynację p. Teresie Dziewulskiej i p. Annie Figlant. Dziękuję osobom, które przygotowały obiad dla księży. Dziękuję wszystkim za przybycie i uczestnictwo w liturgii.
 3. W każdy piątek od godz. 17.00 w naszym kościele parafialnym możliwość indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszym zabieganym świecie mało mamy czasu na chwilę modlitwy, czy zastanowienia się nad swoim życiem. Zachęcam do modlitwy w ciszy i uwielbienie naszego Pana Jezusa Chrystusa. Adoracja kończyć się będzie koronką lub innym nabożeństwem okresowym.
 4. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie są przeznaczone na prace remontowe w naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość i szczodrość.
 5. Zachęcam dzieci do zbierania ZIARENEK, w których zamieszczona jest niedzielna ewangelia oraz zadania i rebusy do rozwiązania. Odpowiedzi na zadania przynosimy do kościoła w następną niedzielę. Spośród wszystkich odpowiedzi co tydzień będziemy losować zwycięzców.
 6. Rozpoczynamy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. W niedzielę 18 września po Mszy o 11.30 pierwsze spotkanie z rodzicami. Rodzice mają obowiązek wypełnienia i złożenia do końca października deklaracji przyjęcia dziecka do Pierwszej Komunii Św.
 7. Zachęcam również chłopaków, młodszych i starszych, do służby przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy.
 8. Dziękuję serdecznie p. Darii Kusiak i p. Sandrze Falęckiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Anetę Wasiuta i p. Ewelinę Kwiatkowską.
 9. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 10. Zachęcam do udziału w Czuwaniu Młodzieży Diecezji Elbląskiej, które odbędzie się 16 września w Morągu w parafii św. Józefa. Temat czuwania: Miłość usuwa lęk. Czuwanie rozpocznie się o 20:00, zakończy ok. 00:30. W planie są: konferencja, grupy dzielenia, Adoracja, Sakrament Pokuty i Pojednania, świadectwo, poczęstunek i Eucharystia. Udział w czuwaniu jest bezpłatny. Zgłoszenia w zakrystii.
 11. W piątek wyjątkowo nie będzie Mszy Św. w Wenecji.
 12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, także już na 2023 r.
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.