Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 r.

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tak jak było zapowiadane po Mszach św. przy drzwiach kościoła zbieramy do puszki dobrowolne ofiary na rzecz Caritas Polska.
 2. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa wypominkowe: we wtorek, środę i czwartek o 17.15. Zaczynamy od części 1.
 3. Dziękuję serdecznie p. Irenie Bocian i p. Małgorzacie Rymsza za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Emilię Mateuszczak i  p. Dominikę Czajkowską.
 4. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 5. W czwartek w liturgii obchodzimy święto – św. Andrzeja apostoła,
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 7. W piątek w Wenecji okazja do spowiedzi od godziny 16.00 a 16.30 Msza święta. Z kolei w Słoneczniku wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. O 17.45 Litania do Serca Pana Jezusa i Msza św. W sposób szczególny zapraszam dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej w ramach praktyki „dziewięciu pierwszych piątków miesiąca”.
 8. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny a o 17.30, a o 18.00 Msza Święta
 9. Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 10.00.
 10. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Także za tydzień przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Już dziś zachęcamy do podjęcia postanowień adwentowych. Dzień spowiedzi adwentowej przewidziany jest na 22 grudnia (piątek).
 12. Od przyszłej niedzieli, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary z opłatków przeznaczone będą ekran i system wyświetlania pieśni do kościoła.. Od przyszłej niedzieli również będzie można zakupić świece Caritas w cenie 12 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.