XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 września 2022 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dziś również na Mszach św. poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.
 2. W czwartek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Na Mszy św. poświęcenie ziarna na zasiew.
 3. W każdy piątek od godz. 17.00 w naszym kościele parafialnym możliwość indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszym zabieganym świecie mało mamy czasu na chwilę modlitwy, czy zastanowienia się nad swoim życiem. Zachęcam do modlitwy w ciszy i uwielbienie naszego Pana Jezusa Chrystusa. Adoracja kończyć się będzie koronką lub innym nabożeństwem okresowym.
 4. Wraz z sołectwami Bożęcina, Słonecznika i Wenecji zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Mszę Świętą odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, połączoną z parafialnymi dożynkami w niedzielę 11 września o godzinie 14.00. Nie będzie Mszy o godz. 11.30. Zapraszam również do pomocy w organizacji tej uroczystości (niesienia chorągwi, feretronów, różańca w czasie procesji eucharystycznej). Proszę, by wcześniej, przed Mszą Św. przygotować sobie w bocznym przedsionku, wszystkie akcesoria niezbędne do procesji. Jeśli ktoś z wyznaczonych osób nie może wziąć udziału w uroczystości, proszę by poinformował o tym p. Teresę Dziewulską lub znalazł sobie zastępstwo. Po Mszy św., około godz. 16, na boisku rozpocznie się wspólny festyn rodzinno-sportowy. Przewidziane gry, zabawy, rozgrywki sportowe, poczęstunek i inne atrakcje. Serdecznie zachęcamy do udziału. Chcemy również zorganizować loterię fantową. Zachęcam więc do włączenia się w to dzieło poprzez ufundowanie fantów. Można je przynosić do świetlicy do p. Katarzyny Malinowskiej.
 5. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na prace remontowe w naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość i szczodrość.
 6. Po wakacyjnej przerwie wracają ZIARENKA, w których zamieszczona jest niedzielna ewangelia oraz zadania i rebusy do rozwiązania. Odpowiedzi na zadania przynosimy do kościoła w następną niedzielę. Spośród wszystkich odpowiedzi co tydzień będziemy losować zwycięzców.
 7. Rozpoczynamy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. W niedzielę 18 września po Mszy o 11.30 pierwsze spotkanie z rodzicami. Rodzice mają obowiązek wypełnienia i złożenia do końca października deklaracji przyjęcia dziecka do Pierwszej Komunii Św.
 8. Zachęcam również chłopaków, młodszych i starszych, do służby przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy.
 9. Dziękuję serdecznie p. Barbarze Rauhut i p. Iwonie Binkuś za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Darię Kusiak i p. Sandrę Falęcką.
 10. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 11. Zachęcam do udziału w Czuwaniu Młodzieży Diecezji Elbląskiej, które odbędzie się 16 września w Morągu w parafii św. Józefa. Cały cykl czuwań w latach 2022/23 ma stanowić przygotowanie do ŚDM Lizbona. Stąd ich treści będą oscylowały wokół orędzia papieskiego na to właśnie wydarzenie. Temat czuwania: Miłość usuwa lęk. Czuwanie rozpocznie się o 20:00, zakończy ok. 00:30. W planie są: konferencja, grupy dzielenia, Adoracja, Sakrament Pokuty i Pojednania, świadectwo, poczęstunek i Eucharystia. Udział w czuwaniu jest bezpłatny. Zgłoszenia w zakrystii.
 12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, także już na 2023 r.
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.