Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa – 2 kwietnia 2023 r.

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – przeżywanie największych tajemnic naszej wiary. Wspominamy dziś uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie Palm na każdej Mszy świętej. Po Mszach będziemy zbierać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc. Niech każdy z nas ma swój symboliczny udział w udekorowaniu grobu naszego Zbawiciela.
 2. Dziś także obchodzimy 18. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Największemu z rodu Polaków wyrażamy naszą wdzięczność i szacunek. Trwamy przy Nim, broniąc Jego dobrego imienia wraz z całym Kościołem w Polsce.
 3. Dziś po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 4. Dziękuję serdecznie p. Elżbiecie Niekochańskiej, p. Edycie Gill za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Ewę Ferenc, p. Barbarę Skwierawską, p. Weronikę Nowocień i p. Anidę Kwaśną.
 5. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 6. Okazja do spowiedzi w naszym kościele od poniedziałku do środy od godz. 17.30. Z kolei w poniedziałek można również skorzystać ze spowiedzi w kościele Trójcy Przenajświętszej w Morągu w godzinach od 19 do 22. Przygotujmy się dobrze do przeżycia Triduum Paschalnego.
 7. Parafia św. Józefa w Morągu dzisiaj na Morąski Marsz Papieski. Rozpocznie się on o godz. 15.00, przed pomnikiem Papieża, koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie przejdzie ulicami miasta – zakończenie przy pomniku.
 8. Parafia św. Józefa w Morągu zaprasza do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej ulicami miasta Morąga, która rozpocznie się w Wielką Środę o godz. 19.00 przy kościele.
 9. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek w naszym kościele Mszą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i Kapłaństwo. Po zakończonej liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Kaplicy Adoracji zwanej Ciemnicą. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nowych powołaniach do służby w Kościele.
 10. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Jezusa. W tym dniu wszystkich między 18. a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od 9.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Zachęcam wszystkich parafian do chwili zadumy i modlitwy. Natomiast o 15.00, w godzinę Śmierci Pana Jezusa, zapraszam na Drogę Krzyżową i nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.
 11. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21.00. Będzie to też okazja do spowiedzi. Jest to też pierwszy piątek miesiąca. Przypominam, że w praktyce pierwszych piątków chodzi o przyjęcie komunii świętej, dlatego spowiedź można odbyć wcześniej, w inny dzień, o ile jest taka potrzeba.
 12. Odwiedziny chorych w piątek od godziny 10.00.
 13. Wielka Sobota to dzień, w którym Chrystus spoczywa w grobie. Od godziny 9.00 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i adoracji Krzyża. W całym przedświątecznym zabieganiu znajdźmy chwilę na osobiste spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie.
 14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek i sobotę według harmonogramu:
  9.00             Słonecznik – bloki
  10.00           Słonecznik – kolonie i Mały Słonecznik
  11.00           Słonecznik – pozostali mieszkańcy
  12.00           Bartężek i Prośno
  13.00           Wenecja
  14.00           Bożęcin
  15.00           Dzieci pierwszokomunijne z rodzicami
  16.00           kandydaci do bierzmowania z rodzicami
 15. Poświęcenie pokarmów według następującego harmonogramu:
  * Prośno 10.30 (u państwa Winnickich)
  * Bartężek 11.30 (w przy krzyżu)
  * Wenecja 12.00 (w kaplicy)
  * Bożęcin 12.30 (w świetlicy)
  *Słonecznik godz. 10.00 i 14.00 (w kościele)
  Po poświęceniu o 14.00 ostatnia okazja do spowiedzi przed świętami (do 15 lub do ostatniego chętnego). O godz. 15.00 drugi dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego i Koronka.
 16. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy od poświęcenia ognia przed kościołem o godzinie 19.00. Proszę przynieść ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 17. Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy od rezurekcji o 6.00 rano. Proszę przygotować baldachim i chorągwie. Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00. Kolejne Msze Św. o 10.00 w Wenecji i 11.30 w Słoneczniku.
 18. Ogłoszenie o procesji rezurekcyjnej: Proszę, aby osoby pełniące funkcję w procesji, poinformowały, czy jest ich wystarczająca ilość. Jeżeli są gdzieś jakieś braki, prosimy o informację do ks. Proboszcza, do p. Teresy Dziewulskiej lub do p. Anny Figlant. Jeżeli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w procesji, prosimy o znalezienie zastępstwa. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, uczestniczy w procesji niosąc szarfy przy chorągwiach. Prosimy również dwóch Panów do dzwonienia dzwonami. Proszę, aby osoby mające funkcję w procesji były wcześniej o 5.45.
 19. W drugi dzień świąt Msze św. jak w niedzielę.
 20. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowe naszej świątyni. Z kolei spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych przesuwamy na następną niedzielę, tj. 16 kwietnia.
 21. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 22. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
  i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.