Ogłoszenia Parafialne – XXXIII Niedziela Zwykła – 19 listopada 2023 r.

1. Dziś Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka.
  2. W miesiącu listopadzie zapraszam na wypominki – modlitwę w intencji naszych zmarłych. Będą one odprawiane od poniedziałku do soboty o 17.15.
    W Wenecji w piątek o 16.00. W tym tygodniu, z racji przyjętej na jutro intencji Mszy świętej w poniedziałek i wtorek będzie czytana część druga.
  3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek – ofiarowanie NMP, w środę – św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej, a w piątek – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy
  4. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – obchody Światowego Dnia Młodzieży w diecezjach. Po Mszach św. przy drzwiach kościoła zbierać będziemy do puszek dobrowolne ofiary na rzecz Caritas Polska.
  5. Dziękuję serdecznie p. Magdalenie Schülke i p. Jadwidze Madej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Irenę Bocian i p. Małgorzatę Rymsza.
  6. Dziękuję również rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za uporządkowanie kwiatów przy kościele.
  7. Bóg zapłać p. Krzysztofowi Binkuś i p. Tomaszowi Pisaruk za odnowienie schodów na ambonę i balustrady z chóru.
  8. Do jutra można jeszcze przynosić pod plebanię zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, sprzęt RTV i AGD. Przychody z tej zbiórki będą przekazane na misje w Ekwadorze.
  10. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
     i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.