Ogłoszenia parafialne – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 listopada 2022 r.

1.  Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy kleryka Marcina Nieścigorskiego z Elbląskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Po Mszach Świętych będzie rozprowadzał, za dobrowolną ofiarę, kalendarze na nowy rok ze zdjęciami z życia kleryków. Zachęcam do zakupu. Niech to będzie wyraz naszego wsparcia seminarium, które formuje przyszłych kapłanów.
  2. Dzisiaj po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św.
  3. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na prace remontowe w naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość oraz za indywidualne ofiary.
  4. W miesiącu listopadzie zapraszam na wypominki – modlitwę w intencji naszych zmarłych. Będą one odprawiane od wtorku do soboty o 17.15. W Wenecji w piątek o 16.00. We wtorek zaczynamy od części 2.
  5. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w środę – NMP Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia, w czwartek – św. Elżbietę Węgierską, w piątek – bł. Karolinę Kózkównę.
  6. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – obchody Światowego Dnia Młodzieży w diecezjach. Po Mszach św. przy drzwiach kościoła zbierać będziemy do puszek dobrowolne ofiary na rzecz Caritas Polska.
  7. Dziękuję serdecznie p. Magdalenie Okrój i p. Dorocie Michalec za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Beatę Tułowiecką i p. Grażynę Suchocką.
  8. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania w tym miesiącu wyjątkowo odbędzie się w czwartą niedzielę tj. 27 listopada.
  9. Jeszcze raz przypominam i gorąco proszę o zachowanie odpowiedniego porządku przy wyrzucaniu śmieci na cmentarzu.
  10. Przypominam o akcji zbierania makulatury, prowadzoną przez naszą szkołę podstawową. Zachęcam do wsparcia uczniów i przynoszenie makulatury do szkoły do 21 listopada.
  11. W dniu 25 listopada od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej „Twoje Zdrowie El” przy ul. Warmińskiej 23 w Morągu, odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych, kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc stawów i piersi. Badania są odpłatne. Rejestracja wyłącznie telefoniczna.
  13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.