Ogłoszenia parafialne – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 października 2022 r.

 1.  Dziś niedziela misyjna, która obchodzona jest pod hasłem: Będziecie moimi świadkami! Otwiera ona tydzień misyjny w Kościele. Ofiary składane na tace przeznaczone są na misje.
 2. Trwa październik – miesiąc maryjny. Nabożeństwo różańcowe w wystawieniem Najświętszego Sakramentu od wtorku do soboty o godz. 17.30. W Wenecji – piątki o godz. 16.00. Dzieci na spotkania różańcowe zapraszam we wtorki i czwartki na godz. 16.30. Odmawiajmy też różaniec w naszych domach i rodzinach.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu w piątek wspominamy w liturgii św. apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
 4.  Dziękuję serdecznie p. Teresie Dziewulskiej i p. Irenie Zawada za posprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Zuzannę Teperek i p. Annę Suchocką.
 5. Zachęcam do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od godz. 17.00.
 6. Przed nami miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Święty Jan Paweł II nauczał, że „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia by dostąpić radości nieba”. By pośpieszyć naszym zmarłym z pomocą tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić za nich, polecając ich imiona w wypominkach. Kartki na wypominki przygotowane w kopertach znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki składać można w zakrystii lub na tacę. Proszę o czytelne wypełnienie kartek. Jeżeli będzie tak duże zainteresowanie, jak w zeszłym roku, czytanie kartek podzielimy na dwa terminy (co drugi dzień). Proszę więc zaznaczyć w którym terminie (pierwszym czy drugim) wypominki mają być czytane.
 7. Przy tej okazji przypominam i gorąco proszę o zachowanie odpowiedniego porządku przy wyrzucaniu śmieci. Przypominam również, że wszelkie prace przy grobach (postawienie pomnika, położenie kamienia wokół grobu czy nasadzenia) należy wcześniej ustalić z administratorem cmentarza czyli z parafią.
 8. W przyszły wtorek przypada 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: 8.00 w Słoneczniku, 10.00 w Wenecji i o 12.00 (o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne) na cmentarzu w Słoneczniku w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu. Po Mszy Św. procesja na cmentarzu. Proszę o przygotowanie ołtarza na cmentarzu mieszkańców Bartężka. Wszystkie niezbędne akcesoria znajdują się przy parafii.
 9. W związku z przygotowaniami do tych uroczystości zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w posprzątaniu drogi od kościoła na cmentarz. Sprzątanie w sobotę od godziny 10, proszę zabrać ze sobą grabie.
 10. W najbliższą sobotę, 23 października, zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na Bal Wszystkich Świętych. Bal rozpocznie się o godz. 16.00 od spotkania w kościele w Słoneczniku a później przejdziemy na zabawę do świetlicy. Przewidziano takie atrakcje jak: zabawy, tańce, konkurs na najlepsze przebranie świętego lub anioła, słodki poczęstunek. Warunkiem wstępu jest przebranie się za świętego lub anioła (żadne inne). Zapraszam do wspólnej zabawy.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, także już na 2023 r.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.