Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2024 r.

 1. Komunikat Biskupa Elbląskiego – ks. prał. Janusz Urbańczyk – nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe kliknij w link
 2. W piątek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. z błogosławieństwem świec (gromnic) o godz. 16.30 (Wenecja) i 18.00 (Słonecznik). Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na klasztory klauzurowe w naszej diecezji (siostry klaryski i karmelitanki).
 3. Piątek to również Pierwszy Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi w Wenecji od godziny 16.15. A w Słoneczniku od godz. 17.00. (W tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu).
 4. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (Różaniec), a o 18.00 – Msza Święta. Jest to także wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy świętej specjalne błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.
 5. Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 10.00.
 6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. Dziękuję serdecznie p. Elżbiecie Nowocin, p. Wioletcie Chojnowskiej i p. Agnieszce Sabina za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę proszę rodziców kandydatów do bierzmowania oraz samych kandydatów o posprzątanie dekoracji świątecznych, wyniesienie choinek i posprzątanie kościoła. Zapraszam na godzinę 10.00.
 8. Dziękuję za ofiary na rzecz kościoła, na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 9. Jutro ostatni dzień wizyty duszpasterskiej. Wszystkim parafianom, którzy przyjęli odwiedziny kolędowe, dziękuję za otwarcie drzwi i serc na Boże błogosławieństwo. Dziękuję za wspólną modlitwę, rozmowę, gościnę i życzliwość. Dziękuję również duchowe i materialne wsparcie, za ofiary na kolędę i na kościół. Przypominam, aby na kolędę przygotować: stół nakryty obrusem, świece, krzyż i wodę święconą, Pismo Święte, dzieci i młodzież zeszyty od religii, a kandydaci do bierzmowania indeksy. W miarę możliwości bądźmy wszyscy obecni na kolędzie.
 10. Plan Kolędy:
  Poniedziałek 29 stycznia od godz. 15.00 Słonecznik 116
  Od 3 lutego można się umawiać na dodatkowe terminy wizyty duszpasterskiej przez rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie.
 11. W tym tygodniu Msze Św. tylko w piątek i sobotę.
 12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.