Ogłoszenia parafialne – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 października 2022 r.

 1. We wtorek przypada 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: 8.00 w Słoneczniku, 10.00 w Wenecji i o 12.00 na cmentarzu w Słoneczniku w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu. Proszę o przygotowanie ołtarza mieszkańców Bartężka. Po Mszy Św. procesja na cmentarzu, po niej zaś możliwość poświęcenia nowych pomników. W Uroczystość Wszystkich Świętych każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
 2. W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 16.30 w Wenecji i o 18.00 Słoneczniku.
 3. W miesiącu listopadzie zapraszam na wypominki – modlitwę w intencji naszych zmarłych. Będą one odprawiane od wtorku do soboty o 17.15. W Wenecji w tym tygodniu we środę i piątek o 16.00. Kartki na wypominki przygotowane w kopertach znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki składać można w zakrystii lub na tacę.
 4. Zachęcam do zyskania odpustu za zmarłych. W dniach 1 listopada (od południa) i 2 listopada, wierni którzy nawiedzą kościół lub kaplice mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do komunii św.; ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
 5. Za nawiedzenia cmentarza od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami. Są nimi: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do komunii św., odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu.
 6. Przypominam i gorąco proszę o zachowanie odpowiedniego porządku przy wyrzucaniu śmieci.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie się w intencji powołań do służby w Kościele oraz o wynagradzaniu  Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. Kapłańskie odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 10.00.
 8. Okazja do spowiedzi przed wypominkami tj. od ok. godz. 17. Proszę więc o wcześniejsze przyjście tych, którzy chcą skorzystać z tego sakramentu.
 9. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 10. Dziękuję serdecznie p. Zuzannie Teperek i p. Annie Suchockiej za posprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Monikę Bińkuś i p. Wandę Kowalewską.
 11. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Balu Wszystkich Świętych, naszemu katechecie p. Remigiuszowi, jego córkom Tosi i Marysi, p. Katarzynie Malinowskiej, dziewczynom, które dekorowały salę. Dziękuję także wszystkim uczestnikom zabawy.
 12. Dziękuję również wszystkim osobom, które wczoraj posprzątały drogę od kościoła na cmentarz i kosiły trawę. Dziękuję również rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pracę przy kwiatach wokół kościoła i przy plebanii.  
 13. Podziękowania kieruję także do Pań, które przygotowały dekorację na listopad w naszym kościele.
 14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 15. Szkoła Podstawowa w Słoneczniku zachęca do pomocy uczniom w konkursie ZBIERAMY PAPIERY NA… Wystarczy przynieść do szkoły do 21 listopada makulaturę – tektura, papier (bez zabrudzeń), książki, zeszyty, czasopisma, gazety odpowiednio zapakowaną (związaną sznurkiem, zapakowaną w karton). Aby mieć możliwość zdobycia nagrody rzeczowej, musimy zebrać 2 kg makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia!!!
 16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.