Ogłoszenia parafialne – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 października 2022 r.

 1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na prace remontowe w naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.
 2. Dzisiaj po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św.
 3. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę.
 4. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 5. Trwa październik  – miesiąc maryjny. Nabożeństwo różańcowe w wystawieniem Najświętszego Sakramentu od wtorku do soboty o godz. 17.30. W Wenecji – piątki o godz. 16.00. Dzieci na spotkania różańcowe zapraszam we wtorki i czwartki na godz. 16.30. W sposób szczególny proszę aby dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej były na spotkaniu przynajmniej raz w tygodniu. Odmawiajmy też różaniec w naszych domach i rodzinach.
 6. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego – zakonnika i prezbitera, założyciela wielu zgromadzeń zakonnych, w sobotę – św. Teresę z Avila – dziewicę i doktora Kościoła.
 7. W piątek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzymy światła Ducha Świętego, mądrości i cierpliwości w trudnym procesie kształcenia i wychowania dzieci oraz młodzieży.
 8. W niedzielę za tydzień obchody Dnia Papieskiego. Przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej utalentowaną młodzież i dzieci.
 9. Ofiary składane za tydzień w niedzielę na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 obędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 11. Zachęcam do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od godz. 17.00. Przypominam również, że w październiku okazja do spowiedzi codziennie od 17.15.
 12. Zbliża się miesiąc listopad – jest to czas pamięci o naszych zmarłych. Będziemy sprzątać groby, składać kwiaty, nawiedzać cmentarze. Jest to wyraz naszej pamięci i miłości. Największą  pomocą,  jaką  możemy ofiarować naszym zmarłym jest nasza  modlitwa, przyjęcie komunii św.,  ofiarowanie odpustów szczególnie w oktawie święta zmarłych (czyli przez osiem dni od pierwszego listopada). By pośpieszyć naszym zmarłym z pomocą tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić za nich, polecając ich imiona w wypominkach. Kartki na wypominki przygotowane w kopertach znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki składać można w zakrystii lub na tacę. Proszę o czytelne wypełnienie kartek. Jeżeli będzie tak duże zainteresowanie, jak w zeszłym roku, czytanie kartek podzielimy na dwa terminy (co drugi dzień). Proszę więc zaznaczyć w którym terminie (pierwszym czy drugim) wypominki mają być czytane.
 13. W sobotę (15 października) przeżywamy w naszej Ojczyźnie Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy o rodzicach, których spotkała, zwłaszcza przedwcześnie, tragedia utraty. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona tego dnia w kościele bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, także już na 2023 r.
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.