Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 maja 2024 r.

 1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie są przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
 2. Dziś po Mszy Św. o 11.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewem litanii loretańskiej ku czci Matki Bożej oraz czytanką codziennie o 17.30. W Wenecji w piątek o 16.15. Zapraszam do udziału. Odmawiajmy też litanię loretańską w naszych rodzinach, a także przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
 4. W poniedziałek, wtorek i czwartek o 16.00 odbędą się próby przed pierwszą komunią świętą.
 5. W sobotę o godzinie 10.00 odbędzie się spowiedź dzieci, które mają być przyjęte do pierwszej Komunii św. Zachęcam do spowiedzi rodziców, rodzeństwo tych dzieci oraz innych gości szczególnie chrzestnych.
 6.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. Prosimy by parafianie przyszli na inne Msze św., aby nie zajmować miejsc dzieciom oraz ich rodzicom.
 7. W czwartek o 19.00 katecheza dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 8. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca, na Mszy o godz. 11.30. Spotkanie organizacyjne 2 czerwca po Mszy św.
 9. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek św. Macieja apostoła, w czwartek św. Andrzeja Bobolę patrona Polski, w piątek rocznicę poświęcenia katedry św. Mikołaja, która jest matką wszystkich kościołów diecezji elbląskiej.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta, która kończy okres wielkanocny w liturgii.
 11. Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła, na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię
 12. Dziękuję serdecznie p. Sylwii Opałka i p. Kamili Kaska za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu kościół sprzątają dzieci pierwszokomunijne.
 13. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, którą w tym roku będziemy obchodzić 16 czerwca. Po Mszy o 11.30 wyruszymy z tradycyjną procesją eucharystyczną po miejscowości. Proszę więc o przygotowanie czterech ołtarzy według następującego porządku: 1) przy krzyżu w stronę Morąga – mieszkańcy Bożęcina, 2) przy blokach – mieszkańcy bloku 114, 3) przy domu p. Lejtyman – mieszkańcy Bartężka i Prośna, 4) przy kapliczce obok plebanii – mieszkańcy Wenecji. Oczywiście co roku będziemy zmieniać odpowiedzialnych za ołtarze. Przy bloku będą odpowiedzialni zawsze mieszkańcy poszczególnych bloków, pozostałe ołtarze na zmianę mieszkańcy Słonecznika i inne miejscowości.
 14. Zapraszamy do wzięcia udziału w XXVIII Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 1 czerwca 2024 roku. Jest to okazja do bycia we wspólnocie z innymi młodymi, słuchania ciekawych treści, modlitwy oraz śpiewów z tańcami. Koszt wyjazdu to 150 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Sławomira w par. św. Józefa w Morągu.
 15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.