Ogłoszenia Parafialne – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 września 2022 r.

1. Dzisiaj w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem obchodzimy w Kościele na całym świecie Dzień Migranta i Uchodźcy.
  2. Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy drugi rok przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Dzisiaj po Mszy Św. o 11.30 obędzie się spotkanie dla kandydatów.
  3. Dziękuję serdecznie p. Krystynie Kasprzyk i p. Dorocie Twardowskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to
    p. Marlenę Podgórską i p. Katarzynę Rymsza.
  4. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
  5. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Wincentego A Paulo, w środę – św. Wacława męczennika, w czwartek – świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek – św. Hieronima – kapłana i doktora Kościoła; w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus.
  6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Następnie o 17.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (Różaniec) a o 18.00 – Msza Święta. Tego dnia rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Odmawiajmy różaniec również w naszych domach i rodzinach.
  7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Elbląskiej.
  9. W tym tygodniu piątkowa Msza Św. wyjątkowo tylko w Słoneczniku o godzinie 17.00. Nie będzie adoracji.
  10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, także już na 2023 r.
  11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.