Ogłoszenia Parafialne – XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2023 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Elbląskiej.
  3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – świętych Aniołów Stróżów, w środę – św. Franciszka z Asyżu, w czwartek – św. siostrę Faustynę Kowalską, w sobotę – NMP Różańcową.
  4. Dziękuję serdecznie p. Elżbiecie Brzóska i p. Annie Reiss za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i w tym tygodniu proszę o to p. Annę Werner i p. Monikę Puchalską.
  5. Rozpoczyna się październik – miesiąc maryjny. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o g. 16.30. Zachęcam także do odmawiania różańca w naszych domach i rodzinach. Módlmy się zwłaszcza o światło i mądrość Ducha Świętego dla uczestników synodu biskupów w Rzymie.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  7. W czwartek modlitwą różańcową wypraszać będziemy nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa, życia zakonnego i misyjnego.
  8. W piątek w Wenecji okazja do spowiedzi od godziny 15.45, a w Słoneczniku wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. W sposób szczególny zapraszam dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej w ramach praktyki „dziewięciu pierwszych piątków miesiąca”.
  9. Chorych z Komunią Świętą odwiedzę w sobotę od godziny 10.00.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św. Jest to również druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowe naszej świątyni.
  11. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Śp. Kazimierz Sikora. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
  14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
     i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.