Ogłoszenia Parafialne – XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023 r.

  1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę, przeznaczone są na cele remontowe w naszej parafii. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana także w tradycji świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjny obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej. Jest to także święto patronalne (odpust) w kaplicy dojazdowej w Wenecji. Jest to jest święto nakazane, więc jako katolicy mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. 15 sierpnia to także Święto Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku. Polskim żołnierzom dziękujemy za ich trud i służbę! W naszych modlitwach pamiętajmy o żołnierzach i ich rodzinach.
  3. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
  4. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
     i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.