Ogłoszenia Parafialne – XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2024 r.

1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek św. Bernarda z Clairvaux – opata i doktora Kościoła; w środę św. papieża Piusa X; w czwartek Najświętszą Maryję Pannę Królową, w sobotę św. Bartłomieja.
  2. W środę 21 sierpnia, o godz. 13.00 na Placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się protest przeciwko ograniczeniom w nauczaniu religii w polskich szkołach. Według rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej od 1 września br. szkoły będą mogły organizować lekcje religii w grupach międzyklasowych. Umożliwia to łączenie dzieci z klas I, II i III, mimo oczywistej różnicy wieku oraz różnego programu nauczania religii. Podobnie mogą zostać połączone ze sobą klasy IV-VI oraz VII i VIII. Organizatorem protestu jest Stowarzyszenie Katechetów Święckich. Zaprasza ono do udziału w manifestacji nie tylko nauczycieli religii, ale także inne osoby, które sprzeciwiają się destrukcji katechezy w szkołach, a tym samym dyskryminacji dzieci z chrześcijańskich rodzin. Protest można też wyrazić podpisując w formie elektronicznej formularz, który znajduje się na stronie internetowej diecezji pod zakładką: TAK dla religii w szkole.
  3. Dziękuję za ofiary na rzecz kościoła, parafii na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię
  4. Dziękuję serdecznie p. Dorocie Stańczuk i p. Anecie Płuciennik za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Monikę Malec i p. Ewelinę Miecznik.
  5. W tym tygodniu w piątek wyjątkowo nie będzie Mszy Świętej w Wenecji.
  7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć
    * Cezary Sasin i Urszula Stempel – zapowiedź II
    Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym Kancelarię Parafialną.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Adam Kowalski (l. 39) i śp. Antoni Baranowski (l. 96). Wieczny odpoczynek….
  9. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.