Ogłoszenia Parafialne – XIV Niedziela Zwykła – 9 lipca 2023 r.

 1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowe naszej parafii.
 2. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wczoraj pomogli w posprzątaniu kościoła na niedzielę. Bóg zapłać również Paniom, które „zlitowały się” nad kwietnikami przy kościele i plebanii i je wypieliły. Dziękuję również dobrym duszom za wykoszenie cmentarza.
 3. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 4. Zapraszamy do wzięcia udziału w 31 Elbląskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 28 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Nie lękajcie się”. Zapisy do grupy Pogezania Morąg-Pasłęk i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego – proboszcza w Słoneczniku (tel. 600 208 693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com). Spotkanie organizacyjne w niedzielę 16 lipca o godz. 16 w salce na plebanii parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbierać będziemy ofiary do puszki na cele organizacyjne pielgrzymki dla grupy Pogezania Morąg-Pasłęk.
 6. Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani i w których będą się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje można przynosić do zakrystii.
 7. W związku z tym, że pielgrzymi 28 lipca przechodzą przez naszą parafię, już dziś zachęcam do zaangażowania się w przyjęcie pątników w czasie ich odpoczynku. Krótki postój mają w Wenecji, w Słoneczniku z kolei będzie postój obiadowy. Mile widziane wszelkiego rodzaju ciasta i inne pyszności. W niedzielę 23 lipca po Mszach Św. zbierać będziemy dobrowolne ofiary do puszki na przygotowanie obiadu dla pielgrzymów. Zachęcam również do wsparcia Koła Gospodyń w tym przedsięwzięciu.
 8. W dniach 5-11 sierpnia 2023 odbędzie się XIV Rowerowa Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na stronie diecezji elbląskiej.
 9. W tym tygodniu Msze Św. tylko w piątek i sobotę.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.