Ogłoszenia Parafialne – XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022

  1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę, przeznaczone są na cele remontowe w naszej świątyni. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać. Trwają prace związane z wymianą pozostałej części instalacji elektrycznej.
  2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana także w tradycji świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjny obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej. Jest to także święto patronalne (odpust) w kaplicy dojazdowej w Wenecji. Jest to jest święto nakazane, więc jako katolicy mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. 15 sierpnia to także Święto Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku. Polskim żołnierzom dziękujemy za ich trud i służbę! W naszych modlitwach pamiętajmy o żołnierzach i ich rodzinach.
  3. Dziękuję serdecznie p. Janinie Karwat i p. Natalia Rosochackiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Marią Zawadzką i p. Elżbietę Stankiewicz.
  4. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
  5. Powoli zbliża się odpust parafialny. Aby ustalić pewne szczegóły zapraszam Radę Parafialną (duszpasterską i ekonomiczną) oraz Radę Sołecką na spotkanie na plebanię 17 sierpnia o godz. 19.00
  6. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
  7. Wszelkie informacje, ogłoszenia i intencje można znaleźć pod adresem parafiaslonecznik.pl
  8. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia a także dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.