Ogłoszenia Parafialne – XIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2024 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, w czwartek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, a w sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 3. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowo-inwestycyjne naszej parafii.
 4. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii, cmentarza oraz za dary na plebanię.
 5. 28 lipca wyruszy XXXII Elbląska Pielgrzymka Pieszą na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich do przeżycia tego wspanialszego czasu rekolekcji w drodze z grupą Pogezania Morąg-Pasłęk. Dzisiaj  o godz. 18:00 spotkanie organizacyjne w domu parafialnym przy kościele Trójcy Przenajświętszej w Morągu. W pszyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórka ofiar na rzecz organizacji pielgrzymki.
 6. W związku z tym, że pielgrzymi 28 lipca przechodzą przez naszą parafię, już dziś zachęcam do zaangażowania się w przyjęcie pątników w czasie ich odpoczynku. Krótki postój mają w Wenecji, w Słoneczniku z kolei będzie postój obiadowy. Mile widziane wszelkiego rodzaju ciasta i inne pyszności. Zachęcam również do pomocy w przygotowaniu obiadu dla pielgrzymów.
 7. Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani i w których będą się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje można przynosić do zakrystii.
 8. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce Rowerowej z Elbląga na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 5-11 sierpnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i Facebooku diecezji.
 9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Andrzej Grabowski. Wieczny odpoczynek…
 11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.