Ogłoszenia Parafialne – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 sierpnia 2022 r.

 1. Kończy się już czas wakacji. Dzieci i młodzież wrócą niedługo do szkół, wracamy również po urlopach do pracy. Zachęcam aby zawierzyć ten czas Panu Bogu i prosić Go o potrzebne siły i zapał do nauki i pracy. Za tydzień na Mszach św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zapraszam szczególnie pierwszoklasistów.
 2. Dziękuję serdecznie p. Annie Miś i p. Reginie Miś za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Barbarę Rauhut i p. Iwonę Binkuś.
 3. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. W czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godzinie 17.30
 6. W piątek w Wenecji okazja do spowiedzi od godziny 16.00 a 16.30 Msza święta. Z kolei w Słoneczniku wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. O 17.45 Litania do Serca Pana Jezusa i Msza św. W sposób szczególny zapraszam dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej w ramach praktyki „dziewięciu pierwszych piątków miesiąca”.
 7. Od najbliższego piątku w naszym kościele parafialnym będzie możliwość indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od ok. godz. 17.00. W naszym zabieganym świecie mało mamy czasu na chwilę modlitwy, czy zastanowienia się nad swoim życiem. Zachęcam do modlitwy w ciszy i uwielbienie naszego Pana Jezusa Chrystusa. Adoracja kończyć się będzie koronką lub innym nabożeństwem okresowym.
 8. W sobotę okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Następnie o 17.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (Różaniec) a o 18.00 – Msza Święta.
 9. W tym roku, z racji nowego planu w szkole, odwiedziny chorych będą odbywały się w soboty po pierwszym piątku. W tym tygodniu odwiedzę więc chorych w sobotę od godziny 9.00.
 10. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 11. Wraz z sołectwami Bożęcina, Słonecznika i Wenecji zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Mszę Świętą odpustową połączoną z parafialnymi dożynkami w niedzielę 11 września o godzinie 14. Natomiast po niej, około godz. 16 na boisku rozpocznie się wspólny festyn rodzinno-sportowy. Przewidziane gry, zabawy, rozgrywki sportowe, poczęstunek i inne atrakcje. Serdecznie zachęcamy do udziału. Chcemy również zorganizować loterię fantową. Zachęcam więc do włączenia się w to dzieło poprzez ufundowanie fantów. Można je przynosić do świetlicy do p. Katarzyny Malinowskiej.
 12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.