Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022

1. Serdecznie dziękuję o. Elizeuszowi za posługę w naszej parafii i pomoc, a w sposób szczególny za Słowo Boże i podzielenie się doświadczeniem pracy misyjnej.
  2. Dziś V. Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.
  3. Dziś również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Wyjątkowo, z uwagi na dzisiejszego gościa, nie będzie dziś adoracji Najświętszego Sakramentu.
  4. Także dzisiaj wolontariusze z PCK po Mszach zbierają dobrowolną ofiarą do puszek na wsparcie rodzin z Ukrainy.
  5. Trwa Wielki Post. Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki w Wenecji o 16.00, a w Słoneczniku o godz. 17.30. Z kolei w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali, które będziemy śpiewać na zakończenie jednej z Mszy św. W przyszłą niedzielę po Mszy o 8.00.
  6. Dziękuję serdecznie p. Irenie Jastrzębskiej p. Reginie Łukasiak za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Alinę Kasprzak i Ilonę Alester.
  7. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
  8. Bóg zapłać za składane już ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc. Proszę również o wsparcie tego celu, składając ofiarę do skrzynki, która znajduje się na filarze.
  9. Dziękuję serdecznie wszystkim tym osobom, które wczoraj uporządkowały teren przy kościele.
  10. Czwartek to pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam o godz. 17.30 na modlitwę o powołania do służby w Kościele.
  11. W piątek odwiedziny chorych od godziny 10.00.
  12. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Natomiast przed Mszą o 11.30 zgromadźmy się przed kościołem przy krzyżu misyjnym, gdzie odbędzie się poświęcenie palm i procesja do kościoła.
  13. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św. Obecność wszystkich rodziców obowiązkowa.
  14. W tym tygodniu nie będzie wyjątkowo Mszy św. w sobotę (spowiedź w Strużynie).
  16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.