Ogłoszenia Parafialne – XVI Niedziela Zwykła – 23 lipca 2023 r.

 1. We wtorek wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym już dziś poświęcenie pojazdów po każdej Mszy Świętej.
 2. Zapraszam do wzięcia udziału w 31 Elbląskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpoczyna się już w piątek, 28 lipca, Mszą Świętą o godz. 8.00 w parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu
 3. Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani i w których będą się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje można przynosić do zakrystii.
 4. Już w najbliższy piątek 28 lipca pielgrzymi będą przechodzić przez naszą parafię. Krótki postój mają w Wenecji ok. godz. 12, w Słoneczniku z kolei będzie postój obiadowy ok. godz. 13.30. Mile widziane wszelkiego rodzaju ciasta i inne pyszności, które w piątek przed południem można przynosić na świetlicę Dziś po Mszach Św. zbieramy dobrowolne ofiary do puszki na przygotowanie obiadu dla pielgrzymów.  
 5. W dniach 5-11 sierpnia 2023 odbędzie się XIV Rowerowa Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na stronie diecezji elbląskiej.
 6. Dziękuję serdecznie rodzinie Państwa Młodych za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję również rodzinom p. Mikułan p. Błaszczak za wykoszenie trawy wokół kościoła i wypielenie kwiatów.
 7. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 8. Msza Św. w tym tygodniu tylko we wtorek.
 9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 10. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.