Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Zwykła – 4 lutego 2024 r.

 1. Komunikat Biskupa Elbląskiego na dzisiejszą niedzielę: W dniach 10-17 lutego 2024 odbędzie się w diecezji elbląskiej peregrynacja relikwii nowych błogosławionych męczenników Józefa i Wiktorii Ulmów oraz siedmiorga ich dzieci. Zostali oni zastrzeleni 24 marca 1944 roku. Stało się to po ujawnieniu faktu, że wbrew hitlerowskiemu prawu obowiązującemu w Polsce, przechowywali potajemnie grupę siedmiu Żydów, swoich znajomych i sąsiadów. Wybrane kościoły naszej diecezji odwiedzi wędrujący przez Polskę relikwiarz ze szczątkami Męczenników. +Jacek Jezierski, biskup elbląski
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Dziękuję serdecznie kandydatom do bierzmowania i ich rodzicom o posprzątanie dekoracji świątecznych, wyniesienie choinek i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę p. Beatę Antkiewicz, p. Barbarę Jarmużewską.
 4. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii  świętej.
 6. W niedzielę za tydzień – obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Mszach św. o udzielenie sakramentu namaszczenia chorych.
 7. Wszystkim parafianom, którzy przyjęli odwiedziny kolędowe, dziękuję za otwarcie drzwi i serc na Boże błogosławieństwo. Dziękuję za wspólną modlitwę, rozmowę, gościnę i życzliwość. Dziękuję również duchowe i materialne wsparcie, za ofiary na kolędę i na kościół.
 8. Proszę wszystkich, którzy do lipca 2021 roku zarezerwowali miejsca na cmentarzu o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej w celu zweryfikowania lokalizacji miejsca. Weryfikacja jest potrzebna, aby nie doszło do pomyłek w wyznaczaniu miejsc na nowe groby. Na wcześniejszych zaświadczeniach nie została bowiem podana konkretna lokalizacja rezerwowanego miejsca.
 9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 10. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.