Ogłoszenia Parafialne – X Niedziela Zwykła – 9 czerwca 2024 r.

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy rocznicę pierwszej Komunii św. dzieci. Polecajmy je i ich rodziny Panu Bogu w naszych modlitwach.
 2. Dziś również druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowo-inwestycyjne w naszej świątyni.
 3. Przeżywamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa do wtorku do soboty o godz. 17:30, a w Wenecji w piątek o 16.15.
 4. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Barnabę apostoła; w środę – bł. Władysława Demskiego – księdza i działacza społecznego pochodzącego ze Straszewa k. Sztumu, który w 1940 r. poniósł śmierć męczeńską w niemieckim obozie koncentracyjnym Sachsenhausen; w czwartek – św. Antoniego z Padwy; w piątek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 5. W środę o 19 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 6. Dziękuję serdecznie rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to P. Alinę Kołodziejczyk i p. Ewelinę Pranszke.
 7. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów na rekolekcje powołaniowe. Odbędą się one w dniach 22 – 26 czerwca br. Więcej szczegółowych informacji na stronie internetowej seminarium oraz diecezji elbląskiej (także na Facebooku). Zachęcamy do udziału!
 8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 9. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  * Paweł Czajkowski, parafia tutejsza i Klaudia Krystyna Laskowska, parafia tutejsza – zapowiedź III.
  Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym Kancelarię Parafialną.
 10. W minionym tygodniu odeszli w wieczności: Sp. Irena Szewczak i śp. Marian Opałka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.