Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkanocna – 7 kwietnia 2024 r.

 1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Św. Jan Paweł II mówił” … nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga. (…) Niech to przesłanie rozchodzi się (…) na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. (…) Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, (…) z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”
 2. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w Kościele 80. Tydzień Miłosierdzia. Jest on okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. Ofiary składane do puszki przy drzwiach kościoła przeznaczone są na Caritas diecezji elbląskiej.
 3. Dziś również pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 4. Jutro w liturgii Kościoła obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 18.00. Uroczystość ta została przeniesiona z racji Wielkiego Tygodnia i Oktawy Zmartwychwstania.
 5. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii  świętej.
 7. Zachęcam do Spowiedzi Świętej i Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Drugie przykazanie kościelne mówi nam: Przynajmniej raz w roku przystąpić do Spowiedzi Świętej. Trzecie z kolei: Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.  Jest to takie minimum, które każdy katolik powinien spełnić.
 8. Dziękuję serdecznie rodzinom p. Celiny Winnickiej i p. Elżbiety Szeluga za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Magdalenę Wójcicką i p. Piotra Fierkowicza.
 9. Dziękuję za ofiary na rzecz kościoła, parafii na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.

Dodaj komentarz