Ogłoszenia Parafialne – Wniebowstąpienie Pańskie – 21 maja 2023 r.

 1. Dziś po Mszy Św. o 11.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 2. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewem litanii loretańskiej ku czci Matki Bożej oraz czytanką od poniedziałku do czwartku o 17.30, W Wenecji w środę o 16.15. Zapraszam do udziału.
 3. Dziękuję serdecznie p. Wiesławie Werner i p. Annie Kwiatkowskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu kościół sprzątają kandydaci do bierzmowania z rodzinami.
 4. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele remontowe. Dziękuję również za indywidualne ofiary na rzecz kościoła, na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 5. W sobotę 27 maja w naszej parafii gościć będziemy biskupa Wojciecha Skibickiego, biskupa pomocniczego, który dokona kanonicznej wizytacji naszej parafii oraz udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszam więc na Mszę św. o godz. 17.00. (Intencja zamówiona na ten dzień również zostanie odprawiona o 17.00).
 6. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, którą w tym roku będziemy obchodzić 8 czerwca. Po Mszy o 11.30 wyruszymy z tradycyjną procesją eucharystyczną po miejscowości. Proszę więc o przygotowanie czterech ołtarzy według następującego porządku: 1) przy krzyżu w stronę Morąga – mieszkańcy Słonecznika kolonie i Mały Słonecznik , 2) przy blokach – mieszkańcy bloku 113, 3) przy domu p. Lejtyman – mieszkańcy Słonecznika od kościoła w stronę Bartężka i Prośna, 4) przy kapliczce obok plebanii – mieszkańcy Słonecznika od kościoła do krzyża. Proszę również o przygotowanie procesji. Potrzebne są osoby do niesienia chorągwi, feretronów, baldachimu, dzwonienia dzwonem. Dzieci komunijne oraz dzieci z 4 klasy uczestniczą w procesji w strojach komunijnych, a dziewczynki młodsze i starsze zapraszam do sypania kwiatków.
 7. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca, na Mszy o godz. 11.30. Spotkanie organizacyjne 1 czerwca po Mszy św.
 8. W piątek w katedrze elbląskiej czterech kleryków naszego seminarium duchownego przyjmie święcenia diakonatu, a w sobotę siedmiu diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Cieszymy się nowymi diakonami oraz księżmi. Ich służbę w Kościele powierzamy Panu Bogu.
 9. W piątek obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim Mamom dziękujemy za ich miłość i poświęcenie. Życzymy Bożego błogosławieństwa i pociechy z dzieci. Szczęść Boże!
 10. W piątek nie będzie Mszy Świętej.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.