Ogłoszenia parafialne – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 listopada 2022 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. W miesiącu listopadzie zapraszam na wypominki – modlitwę w intencji naszych zmarłych. Będą one odprawiane od wtorku do soboty o 17.15. W Wenecji w środę i piątek o 16.00.
 3. W piątek – 11 listopada – przypada Narodowe Święto Niepodległości. Po Mszy św. nastąpi zwyczajowe złożenie wieńców i zniczy przy pamiątkowej tablicy przed kościołem. W związku z dniem Święta Niepodległości bp Jacek Jezierski, udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Dyspensa dotyczy diecezjan oraz osób, które w Narodowe Święto Niepodległości przebywają w granicach diecezji elbląskiej. Biskup prosi, by wszyscy korzystający z dyspensy dobrowolnie, przy okazji, wsparli swoją ofiarą znajdujących się w potrzebie.
 4. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w środę – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek – św. Leona Wielkiego, biskupa i Doktora Kościoła, w piątek – św. Marcina z Tours, biskupa, a w sobotę św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 5. Jeszcze raz składam podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości Wszystkich Świętych, w sposób szczególny mieszkańcom Bartężka za przygotowanie ołtarza.
 6. Dziękuję serdecznie za posprzątanie p. Wandzie Kowalewskiej i p. Monice Biśkuś kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Agnieszkę Szajner i p. Magdalenę Okrój.
 7. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św. Na Mszy św. poświęcenie książeczek pierwszokomunijnych.
 9. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na prace remontowe w naszej świątyni.
 10. Również w przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie gościć będziemy kleryka z naszego Elbląskiego Seminarium Duchownego. Skieruje on do nas słowa pozdrowienia od Księdza Rektora i całek wspólnoty seminaryjnej, a po Mszach Świętych będzie rozprowadzał za dobrowolną ofiarę kalendarze na nowy rok ze zdjęciami z życia kleryków. Zachęcam do zakupu. Niech to będzie wyraz naszego wsparcia seminarium, które formuje przyszłych kapłanów.
 11. Przypominam o akcji zbierania makulatury, prowadzoną przez naszą szkołę podstawową. Zachęcam do wsparcia uczniów i przynoszenie makulatury do szkoły do 21 listopada.
 12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.