Ogłoszenia parafialne – III NIEDZIELA ADWENTU – 11 grudnia 2022 r.

 1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na prace remontowe w naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość oraz za indywidualne ofiary.
 2. Dziś po Mszy o 11.30 katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 3. Trwa Adwent, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Zapraszam na Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym tygodniu odprawimy w środę i czwartek o godz. 18.00. Szczególne zaproszenie kieruję do dzieci i młodzieży, z którymi będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 4. Dzień spowiedzi adwentowej odbędzie się w najbliższy piątek 16 grudnia. W Słoneczniku 10.45 – spowiedź, 11.00 – Msza Św. i 17.45 – spowiedź i 18.00 – Msza Św.; w Wenecji 16.15 – spowiedź, 16.30 – Msza św. Okazja do spowiedzi również przez cały Adwent przed każdą Mszą Świętą.
 5. W zakrystii i kancelarii parafialnej, można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary przeznaczone będą na prace remontowe w naszej świątyni.
 6. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę; w środę – św. Jana od Krzyża.
 7. Dziękuję serdecznie p. Angeli Suchockiej i p. Dominice Stypik za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Marię Małkiewicz i p. Milenę Małkiewicz.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 9. Rozpoczynamy przygotowania do Orszaku Trzech Króli. Tradycyjnie odbędzie się 6 stycznia i wyruszy po Mszy o 11.30 ulicami naszej miejscowości. Po oddaniu hołdu małemu Jezusowi zapraszamy na wspólne ognisko z kiełbaskami. Aby uatrakcyjnić to wydarzenie ogłaszamy konkursy: Wykonanie bombki świątecznej; Rodzinne wykonanie Szopki bożonarodzeniowej (technika dowolna); Wykonanie kartki świątecznej o tematyce bożonarodzeniowej Na prace konkursowe czekamy do 3 stycznia. Od dzisiejszej niedzieli do 1 stycznia zbierać będziemy ofiary do puszki na cele organizacyjne orszaku.
 10. W tym tygodniu nie ma Mszy św. w poniedziałek i we wtorek.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.