Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego) – 24.04.2022

 1. Dzisiejsza niedziela kończy Oktawę Wielkanocy. Od 2000 r. z inicjatywy św. Jan Paweł II jest ona Świętem Miłosierdzia Bożego. Dzień ten jest szczególnym dniem łaski. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).
 2. Dziś rozpoczyna się również Tydzień Miłosierdzia. Celem Tygodnia Miłosierdzia jest przede wszystkim formacja – budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Jest to szczególny czas głoszenia, świadczenia i propagowania miłosierdzia. Postanówmy sobie, że w tym Tygodniu Miłosierdzia nie przeżyjemy ani jednego dnia bez drobnego chociażby gestu miłosierdzia, który często tak niewiele kosztuje. Skarbonki z Jałmużną Wielkopostną możemy składać w zakrystii.
 3. Serdecznie dziękuję ks. Markowi Sadłocha za dzisiejszą posługę w naszej parafii, pomoc i wygłoszone Słowo Boże. Wszyscy życzymy Bożego błogosławieństwa i powodzenia na studiach doktoranckich.
 4. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 5. Dziękuję serdecznie p. Stanisławie Wójcickiej i p. Agacie Mikułan za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Renatę Kidacką, p. Wandę Owczarek i p. Patrycję Chmielewską.
 6. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  • Radosław Chyżyński (parafia św. Anny w Barczewie) i Weronika Malec (parafia tutejsza) – zapowiedź III
  • Mariusz Daniel Zimnicki (parafia św. Marcina w Ostródzie) i Patrycja Okrój (parafia tutejsza) – zapowiedź III
  • Konrad Kowalewski (parafia tutejsza) i Katarzyna Cychowska (parafia św. Józefa w Morągu) – zapowiedź III
  • Kamil Bartkowski (parafia tutejsza) i Dżesika Sikora (parafia tutejsza) – zapowiedź II
  Ktokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
 8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 9. Zapraszam już do odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej. Wszelkie informacje, ogłoszenia i intencje można znaleźć pod adresem parafiaslonecznik.pl
 10. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia i paschalnej radości płynącej ze zmartwychwstania Chrystusa. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.