Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkanocna – 16 kwietnia 2023 r.

 1. Chrześcijanom Kościołów wschodnich, a zwłaszcza naszym Siostrom i Braciom z Ukrainy obchodzącym dziś Święta Wielkanocne życzymy radości i pokoju, które płyną ze zwycięstwa Chrystusa. On zmartwychwstał prawdziwie, alleluja!
 2. Dziś Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczyna się 79. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. Ofiary składane do puszki przy drzwiach kościoła przeznaczone są na Caritas diecezji elbląskiej. Dziękujemy!
 3. Dziś po Mszy Świętej 0 11.30 katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.
 4. Zachęcam do udziału w diecezjalnych uroczystościach ku czci św. Wojciecha, które odbędą się w najbliższą sobotę (22 kwietnia) w Świętych Gaju. Msza św. przy ołtarzu polowym o godz. 14.00.
 5. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele remontowe. Dziękuję również za indywidualne ofiary na rzecz kościoła, na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 11.30 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców.
 7. Dziękuję serdecznie p Bożenie Mołyń i p. Krystynie Kowalczyk za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Emilię Klimowicz i p. Ewę Konopacką.
 8. Zachęcam do Spowiedzi Świętej i Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Drugie przykazanie kościelne mówi nam: Przynajmniej raz w roku przystąpić do Spowiedzi Świętej. Trzecie z kolei: Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.  Jest to takie minimum, które każdy katolik powinien spełnić.
 9. Dziękuję za modlitwę w intencji mojego zmarłego taty, Eugeniusza, oraz za wszystkie zamówione Msze Święte w jego intencji. Msze św. od parafian zostaną odprawione: 19.04 godz. 17.00, 24.05 godz. 18.00, 3.06 godz. 18.00, 13.07. godz. 17.00, 21.07 godz.17.00, 19.08 godz.17.00; od Róż Różańcowych: 30.05 godz. 18.00 i 23.06 godz. 18.00.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  * Stefan Jan Leczkowski i Sylwia Kępczyńska – zapowiedź I
  Ktokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.