Ogłoszenia Parafialne – XXIX Niedziela Zwykła – 22 października 2023 r.

 1. Dziś niedziela misyjna, która obchodzona jest pod hasłem: Misje sercem Kościoła. Otwiera ona tydzień misyjny w Kościele.
 2. W sobotę obchodzimy święto świętych. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. W Wenecji w piątek o 16.00 Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o g. 16.30. W sposób szczególny proszę aby dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej były na spotkaniu przynajmniej raz w tygodniu.  Zachęcam także do odmawiania różańca w naszych domach i rodzinach.
 4. Dziękuję serdecznie rodzinie Państwa Młodych za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Annę Sójka i p. Anielę Moskal.
 5. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie gościć będziemy kleryka z naszego Elbląskiego Seminarium Duchownego. Skieruje on do nas słowa pozdrowienia od Księdza Rektora i całej wspólnoty seminaryjnej, a po Mszach Świętych będzie rozprowadzał za dobrowolną ofiarę kalendarze na nowy rok ze zdjęciami z życia kleryków. Zachęcam do zakupu. Niech to będzie wyraz naszego wsparcia seminarium, które formuje przyszłych kapłanów.
 7. Przed nami miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Święty Jan Paweł II nauczał, że „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia by dostąpić radości nieba”. By pośpieszyć naszym zmarłym z pomocą tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić za nich, polecając ich imiona w wypominkach. Kartki na wypominki przygotowane w kopertach znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki składać można w zakrystii lub na tacę. Proszę o czytelne wypełnienie kartek. Proszę więc zaznaczyć w którym terminie (pierwszym czy drugim) wypominki mają być czytane.
 8. Przy tej okazji przypominam i gorąco proszę o zachowanie odpowiedniego porządku przy wyrzucaniu śmieci. Przypominam również, że wszelkie prace przy grobach (postawienie pomnika, położenie kamienia wokół grobu czy nasadzenia) należy wcześniej ustalić z administratorem cmentarza czyli z parafią.
 9. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: 8.00 w Słoneczniku, 10.00 w Wenecji i o 12.00 (o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne) na cmentarzu w Słoneczniku w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu. Po Mszy Św. procesja na cmentarzu. Proszę o przygotowanie ołtarza na cmentarzu mieszkańców Bożęcina. Wszystkie niezbędne akcesoria znajdują się przy parafii.
 10. W związku z przygotowaniami do tych uroczystości zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w posprzątaniu drogi od kościoła na cmentarz. Sprzątanie w sobotę od godziny 10, proszę zabrać ze sobą grabie.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.