Ogłoszenia Parafialne – XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2024 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Dziś do puszek składamy ofiary na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej. Za wszelkie gesty życzliwości – Bóg zapłać.
  3. Trwa październik – miesiąc maryjny. Nabożeństwo różańcowe dla młodzieży i dorosłych od wtorku do soboty o 17.30, w Wenecji w piątki o 16.00. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o g. 16.30. Odmawiajmy też różaniec w naszych domach i rodzinach, polecając w modlitwie zwłaszcza obradujący w Rzymie Synod Biskupów.
  4. Za tydzień w niedzielę obchodzimy w Polsce Dzień Papieski, któremu towarzyszy hasło: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Przy drzwiach kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, która wspiera młodych i utalentowanych ludzi.
  5. W czwartek 10 września od godziny 10.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii  świętej. Tego dnia poświęcenie różańców dla dzieci.
  7. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
  8. Dziękuję serdecznie p. Ewie Bułło i p. Marcie Sójka za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o rodzinę narzeczonych.
  9. Dziękuję za ofiary na rzecz kościoła, parafii na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
  11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Wanda Kolec i Śp. Adam Topolski. Wieczny odpoczynek…
  12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.