WIZYTA DUSZPASTERSKA 2023

Rozpoczynamy wizytę duszpasterską, tradycyjnie nazywaną kolędą. Jest to okazja do rozmowy na temat wiary, spraw dot. naszej wspólnoty parafialnej, podzielenia się radościami i troskami a przede wszystkim to okazja do wspólnej modlitwy w Waszych intencjach: o zdrowie i Bożą opiekę w pracy, nauce i codziennym życiu.

Na wizytę duszpasterską warto przygotować domowy ołtarz, czyli stół nakryty białym obrusem, krzyż, jedną lub dwie świece, naczynie z wodą święconą i kropidło. Zachęcam również do wybrania sobie fragmentu z Pisma Świętego, który do Was najbardziej przemawia czy odzwierciedla obecną Waszą sytuacją i podzielenie się nim w czasie spotkania. Proszę też, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty do religii a kandydaci do bierzmowania również indeksy. Woda święcona będzie przygotowana w kościele.

Kolęda będzie odbywała się w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 15.00, środa i piątek od godz. 16.00, w sobotę od godziny 10.00. Na czas kolędy zmieniony zostanie również porządek odprawiania Mszy Świętych w tygodniu. W poniedziałki wtorki i czwartki o godz. 9.00, w soboty o 18.00, nie będzie Mszy Św. w środy i piątki.

Jeżeli komuś nie będzie pasował wyznaczony termin, istnieje możliwość indywidualnego umówienia się na spotkanie po 2 lutego.

Mam nadzieję, że po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, będzie to owocny czas dla nas wszystkich.

Plan Kolędy 2023