Triduum Paschalne

1. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek w naszym kościele Mszą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i Kapłaństwo. Po zakończonej liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Kaplicy Adoracji zwanej Ciemnicą.
  2. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Jezusa. W tym dniu wszystkich między 18. a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od 10.00 do 16.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Zachęcam wszystkich parafian do chwili zadumy i modlitwy. Natomiast o 15.00, w godzinę Śmierci Pana Jezusa, zapraszam na Drogę Krzyżową i nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.
  3. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21.00. Będzie to też okazja do spowiedzi.
  4. Wielka Sobota to dzień, w którym Chrystus spoczywa w grobie. Od godziny 9.00 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i adoracji Krzyża. W całym przedświątecznym zabieganiu znajdźmy chwilę na osobiste spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie.
  5. Poświęcenie pokarmów według następującego harmonogramu:
    • Prośno 9.30 (przy krzyżu)
    • Bartężek 11.00 (w przy krzyżu)
    • Wenecja 11.30 (w kaplicy)
    • Bożęcin 12.00 (w świetlicy)
    • Słonecznik godz. 10.00 i 13.00 (w kościele)
    Po poświęceniu o 13.00 ostatnia okazja do spowiedzi przed świętami (do 14 lub do ostatniego chętnego). O godz. 15.00 drugi dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego i Koronka.
  6. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy od poświęcenia ognia przed kościołem o godzinie 19.00. Proszę przynieść ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego.
  7. Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy od rezurekcji o 6.00 rano. Proszę przygotować baldachim i chorągwie. Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00. Kolejne Msze Św. o 10.00 w Wenecji i 11.30 w Słoneczniku