Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2024 r.

1. Dziś obchodzimy w Polsce Dzień Papieski, któremu towarzyszy hasło: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, która wspiera młodych i utalentowanych ludzi.
  2. Dzisiaj po Mszy o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii  świętej.
  3. Dziś również druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
  4. Trwa październik – miesiąc maryjny. Nabożeństwo różańcowe dla młodzieży i dorosłych od wtorku do soboty o 17.30, w Wenecji w piątki o 16.00. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o g. 16.30. Odmawiajmy też różaniec w naszych domach i rodzinach.
  5. W środę o godzinie 19.00 spotkanie (katecheza) dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  6. Jutro (14 października) obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzymy błogosławieństwa Bożego i satysfakcji z pracy pedagogicznej i wychowawczej.
  7. Zachęcam do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od godz. 17.00. Przypominam również, że w październiku okazja do spowiedzi codziennie od 17.15.
  8. We wtorek w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy w sercu i modlitwie o rodzicach, których spotkała tragedia utraty. W tym cierpieniu, jako ludzie oraz chrześcijanie, pragniemy być razem z Wami, wyrazić nasze współczucie oraz miłość.
  9. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Teresę od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w środę– św. Jadwigę Śląska, we czwartek –  św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek – św. Łukasza Ewangelistę (za jego przyczyną wszystkim pracownikom opieki zdrowotnej życzymy błogosławieństwa Bożego), w sobotę – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki (kapłana i męczennika).
  10. Dziękuję serdecznie rodzinie Państwa Młodych za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o p. Elżbietę Romańską, p. Alicję Niekurzak i p.    Magdalenę Bartosińską.
  11. Dziękuję za ofiary na rzecz kościoła, parafii na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
  12. Przed nami miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Święty Jan Paweł II nauczał, że „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia by dostąpić radości nieba”. By pośpieszyć naszym zmarłym z pomocą tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić za nich, polecając ich imiona w wypominkach. Kartki na wypominki przygotowane w kopertach znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki składać można w zakrystii lub na tacę. Proszę o czytelne wypełnienie kartek. Proszę więc zaznaczyć w którym terminie (pierwszym czy drugim) wypominki mają być czytane.
  14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.