Ogłoszenia Parafialne – XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2024 r.

1. Dziękuję serdecznie za wrażliwość serc i wsparcie dla powodzian. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na ten cel 2897 zł.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: jutro (poniedziałek) – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, we wtorek – w. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę, doktora Kościoła, w środę – świętych Aniołów Stróżów, w piątek – św. Franciszka z Asyżu, a w sobotę – św. Faustynę Kowalską, dziewicą.
  3. Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które wczoraj pracowały na cmentarzu  przy uporządkowaniu śmieci biodegradowalnych.
  4. Przy tej okazji przypominam i gorąco proszę aby zachować odpowiedni porządek przy wyrzucaniu śmieci. Szkło, plastik, folie itp. wyrzucamy tylko do kontenerów. W wyznaczonym miejscu za płotem można wyrzucać tylko to, co jest biodegradowalne. Przypominam również, że wszelkie prace przy grobach (postawienie pomnika, położenie kamienia wokół grobu czy nasadzenia) należy wcześniej ustalić z administratorem cmentarza czyli z parafią.
  5. Rozpoczyna się październik – miesiąc maryjny. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele od wtorku do soboty o godz. 17.30, w Wenecji w piątek o 16.00. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o g. 16.30. Zachęcam także do odmawiania różańca w naszych domach i rodzinach.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  7. W czwartek modlitwą różańcową wypraszać będziemy nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa, życia zakonnego i misyjnego.
  8. W piątek w Wenecji okazja do spowiedzi od godziny 15.45, a w Słoneczniku wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po modlitwie różańcowej Litania do Serca Pana Jezusa i Msza św. W sposób szczególny zapraszam dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej w ramach praktyki „dziewięciu pierwszych piątków miesiąca”.
  9. Z racji obowiązkowego spotkania dla proboszczów w Elblągu odwiedziny chorych odbędą się w następnym tygodniu, najprawdopodobniej w czwartek 10 października.
  10. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  11. Dziękuję serdecznie p. Annie Blonkowskiej, p. Magdalenie Antkiewicz i p. Alinie Kudzbalskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Barbarę Ostojską i p. Ewę Bułło.
  12. Dziękuję za ofiary na rzecz kościoła, parafii na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
  14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.