Ogłoszenia parafialne – XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2024 r.

1. Dziś w całej Polsce obchodzimy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, które przeznaczone są na wsparcie misjonarek i misjonarzy na całym świecie.
  2. Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wsparli powodzian. Caritas Polska zebrała na pomoc poszkodowanym 75 mln zł.
  3. Trwa październik – miesiąc maryjny. Nabożeństwo różańcowe dla młodzieży i dorosłych od wtorku do soboty o 17.30, w Wenecji w piątki o 16.00. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o g. 16.30. Odmawiajmy też różaniec w naszych domach i rodzinach.
  4. Zachęcam do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od godz. 17.00. Przypominam również, że w październiku okazja do spowiedzi codziennie od 17.15.
  5. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  6. Dziękuję serdecznie p. Elżbiecie Romańskiej, p. Alicji Niekurzak, i p. Magdalenie Bartosińskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o p. Joannę Sprawka i p. Emilią Kowalską.
  7. Dziękuję za ofiary na rzecz kościoła, parafii na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
  8. Przed nami miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. By pośpieszyć naszym zmarłym z pomocą tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić za nich, polecając ich imiona w wypominkach. Kartki na wypominki przygotowane w kopertach znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki składać można w zakrystii lub na tacę. Proszę o czytelne wypełnienie kartek. Proszę więc zaznaczyć w którym terminie (pierwszym czy drugim) wypominki mają być czytane.
  9. Przy tej okazji przypominam i gorąco proszę o zachowanie odpowiedniego porządku przy wyrzucaniu śmieci. Przypominam również, że wszelkie prace przy grobach (postawienie pomnika, położenie kamienia wokół grobu czy nasadzenia) należy wcześniej ustalić z administratorem cmentarza czyli z parafią.
  10. Przy wyjściu z kościoła znajdują się również małe książeczki „Przewodnik listopadowy”, które mogą pogłębić naszą świadomość potrzeby modlitwy za zmarłych. Koszt 3 zł.
  11. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: 8.00 w Słoneczniku, 10.00 w Wenecji i o 12.00 (o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne) na cmentarzu w Słoneczniku w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu. Po Mszy Św. procesja na cmentarzu. Proszę o przygotowanie ołtarza na cmentarzu mieszkańców z bloków w Słoneczniku. Wszystkie niezbędne akcesoria znajdują się przy parafii.
  12. W związku z przygotowaniami do tych uroczystości zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w posprzątaniu drogi od kościoła na cmentarz. Sprzątanie w sobotę od godziny 10. Proszę zabrać ze sobą grabie.
  14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.