Ogłoszenia Parafialne – XXII Niedziela Zwykła – 3 września 2023 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca
  2. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo w intencji nowych powołań do służby w Kościele.
  3. W piątek przypada Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Msze św. w Wenecji o 16.30 a w Słoneczniku o 18.00.Na Mszy św. poświęcenie ziarna na zasiew
  4. Odwiedziny chorych w czwartek od godziny 13.00
  5. Dziękuję serdecznie p. Beacie Kubiak i p. Helenie Lejtyman  za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o sprzątanie wszystkich ludzi dobrej woli. Zapraszam w sobotę na godzinę 10.00
  6.  Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
  7. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowe naszej parafii.
  8. Również w niedzielę (za tydzień) odbędzie się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, polskiej rodziny z Markowej, która została zamordowana przez niemieckich okupantów za ukrywanie w swoim domu Żydów.
  9. Rozpoczynamy się nowy rok szkolny. Modlitwą otoczmy uczniów i nauczycieli. Poświęcenie tornistrów i plecaków dla uczniów klas pierwszych  oraz starszych w najbliższą niedzielę na Mszach św.
  10. Zbliża się nasz Parafialny Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, który będziemy przeżywać 14 września.  Zapraszam do pomocy w organizacji tej uroczystości (niesienia chorągwi, feretronów, różańca w czasie procesji eucharystycznej, przygotowanie poczęstunku dla księży).
  11. Po wakacyjnej przerwie wracają ZIARENKA, w których zamieszczona jest niedzielna ewangelia oraz zadania i rebusy do rozwiązania. Odpowiedzi na zadania przynosimy do kościoła w następną niedzielę. Spośród wszystkich odpowiedzi co tydzień będziemy losować zwycięzców.
  12. Rozpoczynamy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. W przyszłą niedzielę 10 września po Mszy o 11.30 pierwsze spotkanie z rodzicami. Rodzice mają obowiązek wypełnienia i złożenia do końca października deklaracji przyjęcia dziecka do Pierwszej Komunii Św.
  13. Zachęcam również chłopaków, młodszych i starszych, do służby przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy.
  15. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
    * Rafał Rymsza par. tutejsza i Aleksandra Latarska par. tutejsza – zapowiedź I
    Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
  16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.