Ogłoszenia Parafialne – XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2024 r.

1. Dziś wyruszyła XXXII Elbląska Pielgrzymka Pieszą na Jasną Górę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pielgrzymach, których dziś również gościmy w naszej parafii. Około godziny 14.00 pątnicy będą mieli postój obiadowy w naszej świetlicy. Przywitajmy ich serdecznie. Już dziś dziękuje KGW Słoneczniki oraz p. Krzysztofowi Ogonowskiemu za przyjęcie i ugoszczenie pielgrzymów w Wenecji i w Słoneczniku. Wszystkim Wam za pomoc i ofiary na rzecz organizacji posiłku,
  2. Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani i w których będą się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje można przynosić jeszcze dziś do zakrystii lub przekazać bezpośrednio pątnikom.
  3. 25 lipca obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym w dziś po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy okazji święcenia pojazdów przeznaczone będą na wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu w ramach akcji 1 grosz za 1 kilometr.
  4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
  5. W czwartek modlitwa w intencji nowych powołań do służby w Kościele o godzinie 17.45. Zapraszam.
  6. W piątek w Wenecji okazja do spowiedzi od godziny 16.15, a w Słoneczniku wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
  7. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.30.
  8. Chorych z Komunią Świętą odwiedzę w piątek od godziny 10.00.
  9. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  10. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę p. Annę Czajkowską i p. Eugenię Kowalczyk.
  11. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii, cmentarza oraz za dary na plebanię.
  12. W sobotę 3 sierpnia w kościele w Chojniku, po mszy o 17.00 odbędzie się spotkanie z Panią Redaktor Aliną Petrową, dziennikarzem KAI. Tematem spotkania będą m.in. polskie tradycje kobiece oraz atak na macierzyństwo, które dokonuje się w przestrzeni publicznej.
  14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.