Ogłoszenia parafialne – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25 grudnia 2022 r.

  1. Przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wspominając historię narodzin Jezusa w Betlejem – uczymy się odkrywać Boga wchodzącego w nasze codzienne życie. On, Emmanuel – Bóg z nami, przynosi każdemu z nas dar: miłości, prawdy i pokoju. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Zarówno dziś jak i jutro Msze Św. również w porządku niedzielnym. Zachęcam do uczestnictwa w Eucharystii, aby w ten sposób przedłużyć radosne świętowanie i wykorzystać w pełni moc Bożej łaski.
  2. Dziękuję rodzinom p. Agaty Bieleckiej, p. Klaudii Kowalskiej i p. Ewy Świderskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Annę Rybską, p. Annę Figlant i p. Monikę Jaskulską.
  3. Dziękuję serdecznie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Świąt w naszej parafii. P. Krzysztofowi Ogonowskiemu za podarowanie choinek; Panom: Sebastianowi Dziewulskiemu, Radosławowi Dziewulskiemu, Pawłowi Mikułan, Krzysztofowi Szeluga i Adamowi Kowalewskiemu za odsadzenie i wniesienie ich do kościoła. P. Pawłowi dziękuję również za przygotowanie nowych stojaków. Na ręce p. Małgorzaty Cudzik i p. Katarzyny Malinowskiej dziękuję wszystkim osobom, które tak przepięknie udekorowały choinki i przygotowały żłóbek. Niech Boża Dziecina obficie Wam wynagrodzi za trud i okazane serce.
  4. W sobotę zakończenie roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za miniony rok.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i rozpoczniemy Nowy Rok 2023. Zapraszam na Msze św. w. Słoneczniku o 11.30 i 17.00, a w Wenecji o 10.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Przypominam, że jest to święto nakazane, więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  6. Zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli, który tradycyjnie odbędzie się 6 stycznia. Wyruszy on po Mszy o 11.30 i przejdzie ulicami naszej miejscowości. Po oddaniu hołdu małemu Jezusowi zapraszamy na wspólne ognisko z kiełbaskami. Aby uatrakcyjnić to wydarzenie ogłaszamy konkursy: Wykonanie bombki świątecznej; Rodzinne wykonanie Szopki bożonarodzeniowej (technika dowolna); Wykonanie kartki świątecznej o tematyce bożonarodzeniowej Na prace konkursowe czekamy do 3 stycznia. Dziś i w następną niedziele zbieramy ofiary do puszki na cele organizacyjne orszaku.
  7. Po Nowym Roku, od 2 stycznia, rozpocznie się wizyta duszpasterską, tradycyjnie nazywaną kolędą. W tym roku zacznę od Bożęcina. Szczegółowy plan podam w przyszłą niedzielę. Kolęda będzie odbywała się w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 15.00, środa i piątek od godz. 16.00, w sobotę od godziny 10.00. Na czas kolędy zmieniony zostanie również porządek odprawiania Mszy Świętych w tygodniu. W poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 9.00, w soboty o 18.00, nie będzie Mszy Św. w środy i piątki. Spotkania kolędowe to okazja do rozmowy na temat wiary, spraw dot. naszej wspólnoty parafialnej, podzielenia się radościami i troskami a przede wszystkim to okazja do wspólnej modlitwy w Waszych intencjach: o zdrowie i Bożą opiekę w pracy, nauce i codziennym życiu. Na wizytę duszpasterską warto przygotować domowy ołtarz czyli stół nakryty białym obrusem, krzyż, jedną lub dwie świece, naczynie z wodą święconą i kropidło. Zachęcam również do wybrania sobie fragmentu z Pisma Świętego, który do Was najbardziej przemawia czy odzwierciedla obecną Waszą sytuacją i podzielenie się nim w czasie spotkania. Proszę też, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty do religii a kandydaci do bierzmowania również indeksy.  Woda święcona będzie przygotowana w kościele. Mam nadzieję, że po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, będzie to owocny czas dla nas wszystkich.
  8. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie Mszy św. we wtorek i środę w Słoneczniku oraz w piątek w Wenecji. W pozostałe dni Msze w tym tygodniu będą odprawiane o godzinie 17.00.
  9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom składam serdeczne życzenia: najpierw niech radość Narodzonego Zbawiciela zagości w Waszych sercach i rodzinach, niech spełnią się szlachetne słowa życzeń wypowiedzianych w Wieczór Wigilijny, niech Boża Dziecina obdarzy hojnie darami i łaskami, niech każdego i każdą z Was prowadzi po drogach życia, ucząc pełnego zawierzenia Bogu, który jest z Nami. W życiu rodzinnym i osobistym niech obdarzy: zdrowiem, niech nas uczy wdzięczności za wszelkie dobro, z którego korzystamy, a nasze wzajemne relacje niech będą cierpliwe i wytrwałe w osiąganiu szlachetnych celów. Życzę dużo zgody i wzajemnego ubogacania się w codziennych rodzinnych i ludzkich relacjach. Niech nikomu nie zabraknie chleba i pogody ducha. Boże Dziecię błogosław wszystkich Parafian, Gości, Mieszkańców i ukochaną Ojczyznę.