Ogłoszenia Parafialne – XI Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2023 r.

1. Przeżywamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa do wtorku do soboty o godz. 17:30, a w Wenecji w piątek o 16.15.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace inwestycyjne.
  3. We wtorek wspominamy w liturgii św. Alojzego Gonzagę, zakonnika, a w sobotę obchodzimy uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela.
  4. W piątek dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim życzę dobrych i bezpiecznych wakacji. Nie zapominajcie o Panu Bogu.
  5. W piątek obchodzimy również Dzień Ojca! Wszystkim Ojcom już dziś składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa i siły na każdy dzień.
  6. Dziękuję serdecznie p. Agacie Mikułan i p. Piotrowi Opałka za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Monikę Mikułan i p. Dorotę Ferens.
  7. Parafia Trójcy Przenajświętszej w Morągu zaprasza na pieszą pielgrzymką do Gietrzwałdu, która odbędzie się w najbliższą 24 czerwca. Wyjście o godz. 6:00. Msza św. o godz. 15:00 Istnieje możliwość powrotu Autokarem.
  8. Zapraszamy do wzięcia udziału w 31 Elbląskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 28 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Nie lękajcie się”. Zapisy do grupy Pogezania Morąg-Pasłęk i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego – proboszcza w Słoneczniku (tel. 600 208 693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com). Spotkanie organizacyjne 2 lipca o godz. 16 w salce na plebanii parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu.
  9. W przyszłą niedzielę zastępować będzie mnie ks. Jarosław Kiełb z parafii Trójcy Świętej w Morągu. Ja będę głosił kazania pielgrzymkowe w Morągu.
  10. W dniach 5-11 sierpnia 2023 odbędzie się XIV Rowerowa Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę. Tym razem towarzyszą jej słowa: „Sam Bóg pokoju niech was w pełni uświęci” (1 Tes 5, 23). Do pielgrzymowania zaprasza ks. dr Krzysztof Sękuła, dyrektor pielgrzymki. Szczegółowe informacje na stronie diecezji elbląskiej.
  12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
     i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.