Ogłoszenia Parafialne – XI Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2023 r.

 1. Przeżywamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa do wtorku do soboty o godz. 17:30, a w Wenecji w piątek o 16.15.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace inwestycyjne.
 3. We wtorek wspominamy w liturgii św. Alojzego Gonzagę, zakonnika, a w sobotę obchodzimy uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela.
 4. W piątek dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim życzę dobrych i bezpiecznych wakacji. Nie zapominajcie o Panu Bogu.
 5. W piątek obchodzimy również Dzień Ojca! Wszystkim Ojcom już dziś składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa i siły na każdy dzień.
 6. Dziękuję serdecznie p. Agacie Mikułan i p. Piotrowi Opałka za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Monikę Mikułan i p. Dorotę Ferens.
 7. Parafia Trójcy Przenajświętszej w Morągu zaprasza na pieszą pielgrzymką do Gietrzwałdu, która odbędzie się w najbliższą 24 czerwca. Wyjście o godz. 6:00. Msza św. o godz. 15:00 Istnieje możliwość powrotu Autokarem.
 8. Zapraszamy do wzięcia udziału w 31 Elbląskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 28 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Nie lękajcie się”. Zapisy do grupy Pogezania Morąg-Pasłęk i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego – proboszcza w Słoneczniku (tel. 600 208 693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com). Spotkanie organizacyjne 2 lipca o godz. 16 w salce na plebanii parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu.
 9. W przyszłą niedzielę zastępować będzie mnie ks. Jarosław Kiełb z parafii Trójcy Świętej w Morągu. Ja będę głosił kazania pielgrzymkowe w Morągu.
 10. W dniach 5-11 sierpnia 2023 odbędzie się XIV Rowerowa Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę. Tym razem towarzyszą jej słowa: „Sam Bóg pokoju niech was w pełni uświęci” (1 Tes 5, 23). Do pielgrzymowania zaprasza ks. dr Krzysztof Sękuła, dyrektor pielgrzymki. Szczegółowe informacje na stronie diecezji elbląskiej.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.