Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r.

 1. Dziś V. Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.
 2. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek tylko w Słoneczniku o godz. 17.30. Gorzkie Żale, będziemy śpiewać w niedziele na zakończenie jednej z Mszy św. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.30.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Natomiast przed Mszą o 11.30 zgromadźmy się przed kościołem przy krzyżu misyjnym, gdzie odbędzie się poświęcenie palm i procesja do kościoła. Po Mszach będziemy zbierać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc. Bóg zapłać tym, którzy już wsparli ten cel.
 4. Przyszła niedziela to także pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 5. Dziękuję serdecznie p. Katarzynie Karpińskiej i p. Lidii Winnickiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Elżbietę Niekochańską, p. Edytę Gill.
 6. Dziękuję za ofiary na rzecz kościoła, na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię
 7. Ogłoszenie o procesji rezurekcyjnej: Proszę, aby osoby pełniące funkcję w procesji, poinformowały, czy jest ich wystarczająca ilość. Jeżeli są gdzieś jakieś braki, prosimy o informację do ks. Proboszcza, do p. Teresy Dziewulskiej lub do p. Anny Figlant. Jeżeli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w procesji, prosimy o znalezienie zastępstwa. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, uczestniczy w procesji niosąc szarfy przy chorągwiach. Prosimy również dwóch Panów do dzwonienia dzwonami.
 8. Parafia św. Józefa w Morągu zaprasza w przyszłą niedzielę 2 kwietnia na Morąski Marsz Papieski. Rozpocznie się on o godz. 15.00, przed pomnikiem Papieża, koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie przejdziemy ulicami miasta – zakończenie przy pomniku. Modlić się będziemy litanią do Św. Jana Pawła II i śpiewać pieśni.
 9. W tym tygodniu z racji spowiedzi i rekolekcji w dekanacie Msza św. tylko w środę o 18.00.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. W minionym tygodniu do wieczności w naszej wspólnoty odszedł śp. Wacław Klimowicz. Msza św. pogrzebowa jutro o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.