Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022

 1. Dziś po Mszy Świętej o 11.30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 2. Zapraszam na nabożeństwa majowe, które w tym tygodniu będą odprawione od wtorku do piątku o godz. 17.30. W Wenecji w piątek o godzinie 16.00. Zachęcam również by kultywować tradycje spotykania się i wspólnej modlitwy Litanią Loretańską w poszczególnych miejscowościach przy krzyżach i kapliczkach.
 3. W tym tygodniu próby przed Pierwszą Komunią we wtorek, środę i czwartek po wieczornej Mszy Św.
 4. W sobotę o godzinie 10.00 odbędzie się spowiedź dzieci, które mają być przyjęte do pierwszej Komunii św.
  Zachęcam do spowiedzi rodziców, rodzeństwo tych dzieci oraz innych gości szczególnie chrzestnych.
 5. W sobotę wyjątkowo nie będzie Mszy świętej.
 6.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. Prosimy by parafianie przyszli na inne Msze św., aby nie zajmować miejsc dzieciom oraz ich rodzicom. Z tego względu dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.
 7. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca na Mszy Świętej o godz. 11.30.
 8. W przyszły wtorek 24 maja na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie na plebanii Radę Parafialną i Ekonomiczną.
 9. Dziękuję serdecznie p. Teresie Narewskiej i p. Małgorzacie Topolskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu kościół sprzątają rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
 10. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 11. Zachęcam do udziału w Czuwaniu Młodzieży Diecezji Elbląskiej, które odbędzie się w najbliższy piątek 20 maja w parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu. Tematem, nad którym się pochylimy, będzie Kościół. A raczej – czym jest moja obecność w Kościele? Do tego zagadnienia wprowadzi nas o. Tomasz Abramowicz, pijar. Czuwanie rozpocznie się o 20:00. Od 19:30 będzie trwała rejestracja przybyłych i rozśpiewanie. Następnie konferencja, grupy dzielenia, adoracja i spowiedź, poczęstunek i Eucharystia. Wymogi uczestnictwa: W czuwaniu będą mogły uczestniczyć wyłącznie zgłoszone osoby od 8. Klasy szkoły podstawowej do 35. Roku życia. Zgłoszenia mailowe (duszpasterz.elblag@o2.pl) trwają do 17. maja.
 12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 13. Wszelkie informacje, ogłoszenia i intencje można znaleźć pod adresem parafiaslonecznik.pl
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.