Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 4 czerwca 2023 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość pierwszej Komunii św. dzieci. Dzieci przystąpią do pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. Od jutra wraz z dziećmi będziemy przeżywać Biały Tydzień . Dzieci z rodzicami przychodzą na nabożeństwo czerwcowe i Mszę św. o godz. 17.45. Nie wyobrażamy sobie, by któregoś z dzieci zabrakło podczas białego tygodnia. Dziękujemy rodzicom za dar ołtarza. Są nimi: nowy trybularz i łódka do kadzidła.
 3. Nabożeństwa czerwcowe (ku czci Serca Jezusowego) w tym tygodniu codziennie o 17.45.
 4. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwanej tradycyjnie Bożym Ciałem. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy o 11.30 wyruszymy z tradycyjną procesją eucharystyczną po miejscowości. Proszę więc o przygotowanie czterech ołtarzy według następującego porządku: 1) przy krzyżu w stronę Morąga – mieszkańcy Słonecznika kolonie i Mały Słonecznik , 2) przy blokach – mieszkańcy bloku 113, 3) przy domu p. Lejtyman – mieszkańcy Słonecznika od kościoła w stronę Bartężka i Prośna, 4) przy kapliczce obok plebanii – mieszkańcy Słonecznika od kościoła do krzyża. Proszę również o przygotowanie procesji. Proszę aby osoby uczestniczące w procesji, w sytuacji nieobecności znalazły zastępstwo. Chorągwie proszę aby nieśli ojcowie dzieci pierwszokomunijnych a szarfy przy chorągwiach chłopcy z klasy 3 i 4. Mamy dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy do niesienia obrazu. Dziewczynki z klasy 5 niosą poduszeczkę. Dziewczynki z klasy 3,4 i młodsze zapraszamy do sypania kwiatów ( i tu prośba do rodziców aby pomogli w zebraniu tych kwiatów ). Ojcowie dzieci z klasy 4 proszę aby dzwonili dzwonami. Próba sypania kwiatków dla dziewcząt we wtorek po Mszy świętej. W razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt z P. Elżbietą Ostojską lub z Proboszczem.
 5. Jest dyspensa Księdza Biskupa Elbląskiego na piątek po Bożym Ciele. Tego dnia możemy więc spożywać pokarmy mięsne. Ksiądz Biskup prosi jednocześnie, by pamiętać o jałmużnie dla biednych i potrzebujących.
 6. W piątek na Mszy świętej o godz. 18.00 wraz z moimi kolegami kursowymi dziękować będziemy Panu Bogu za dar kapłaństwa z okazji zbliżającej się 12 rocznicy święceń. Polecamy się również Waszej modlitwie.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci w sobotę o godz. 10.00. Po niej sprzątanie kościoła przez rodziców.
 8. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 9. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na prace remontowe w naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.
 10. Zapraszamy do wzięcia udziału w 31 Elbląskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 28 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Nie lękajcie się”. Zapisy do grupy Pogezania Morąg-Pasłęk i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego – proboszcza w Słoneczniku (tel. 600 208 693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com). Spotkanie organizacyjne odbędzie się w następną niedzielę 11 czerwca o godz. 16 w salce na plebanii parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.