Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2023 r.

 1. W minionym tygodniu zakończyła się wizyta duszpasterska (kolęda). Wszystkim parafianom, którzy przyjęli odwiedziny kolędowe, dziękuję za otwarcie drzwi i serc na Boże błogosławieństwo. Dziękuję za wspólną modlitwę, rozmowę, gościnę i życzliwość. Dziękuję również duchowe i materialne wsparcie, za ofiary na kolędę i na kościół. Od 2 lutego można się umawiać na dodatkowe terminy wizyty duszpasterskiej przez rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie.
 2. Dziękuję serdecznie p. Justynie Sikora i p. Barbarze Ogonowskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Dżesikę Bartkowską i p. Mariolę Bartkowską.
 3. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 4. W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. z błogosławieństwem świec (gromnic) o godz. 16.30 (Wenecja) i 18.00 (Słonecznik). Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na klasztory klauzurowe w naszej diecezji (siostry klaryski i karmelitanki).
 5. W czwartek po Mszy św. proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz chętne osoby o posprzątanie dekoracji świątecznych i wyniesienie choinek.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 7. W czwartek zapraszam o godz. 17.30 na modlitwę o powołania do służby w Kościele.
 8. W piątek w Wenecji okazja do spowiedzi od godziny 16.00 a 16.30 Msza święta. Z kolei w Słoneczniku wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. O 17.45 Litania do Serca Pana Jezusa i Msza św. W sposób szczególny zapraszam dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej w ramach praktyki „dziewięciu pierwszych piątków miesiąca”. Jest to także wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy świętej specjalne błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.
 9. W sobotę 15.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (Różaniec), a o 16.00 – Msza Święta.
 10. Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 10.00.
 11. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 12. W tym tygodniu nie będzie Mszy Św. w poniedziałek, wtorek i środę.
 13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.