Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9 kwietnia 2023 r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, niech ono rozjaśnia nasze ciemności, odsuwa kamienie grzechu i wprowadza nas do życia w łasce i miłości Boga i bliźniego.
 2. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone będą na prace remontowe naszej świątyni.
 3. Jutro w  poniedziałek wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Codziennie do soboty po Mszy św. odprawiana jest Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 5. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarnie włączyli się w przygotowanie uroczystości Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy i przez swój udział przyczynili się do głębszego przeżycia tajemnicy naszego zbawienia. Dziękuję służbie  liturgicznej ołtarza, osobom, które czytały czytania i śpiewały psalmy: p. Annie, p. Elżbiecie, p. Barbarze i p. Ilonie. Dziękuję paniom, które przygotowały  Ciemnicę, Grób Pański i ułożyły kwiaty: p. Katarzynie Malinowskiej, p. Małgorzacie Cudzik, p. Beacie Kubiak i p. Aleksandrze Latarskiej. Dziękuję również anonimowemu darczyńcy, dzięki któremu mamy nowy komplet obrusów ołtarzowych, serwet i bielizny kielichowej. Dziękuję także za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w procesję rezurekcyjną, P. Teresie Dziewulskiej i P. Annie Figlant za koordynację, Strażakom za asystę. Wszystkim, którzy brali udział w uroczystościach Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy, za czuwanie przy Jezusie w Ciemnicy i w Grobie Pańskim. Dziękuję także za przekazane życzenia.
 6. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Osoby które podczas Wielkiego Postu składały ofiary do skarbonek Caritas proszę, by przynieść je w przyszłą niedzielę.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Z kolei w niedzielę 23 kwietnia spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców.
 9. Dziękuję serdecznie p Ewie Ferenc, p. Weronice Nowocień i p. Anidzie Kwaśnej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Bożenę Mołyń i p. Krystynę Kowalczyk.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. Wszystkim Parafianom i gościom z okazji Świat Zmartwychwstania Pańskiego pragnę złożyć najlepsze i najserdeczniejsze życzenia, aby blask nocy paschalnej napełniał Wasze serca pokojem i nadzieją. Niech nasz Pan obdarza Was każdego dnia swoim błogosławieństwem i umacnia na drodze chrześcijańskiego życia. Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy!