Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Corocznie, w dzisiejszą 2. Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – „ad Gentes”. Są oni posłani przez Kościół i jako świadkowie wiary głoszą Ewangelię daleko poza granicami naszej Ojczyzny, budując jednocześnie Kościół w Polsce. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na potrzeby misji.
 3. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek w Wenecji o 16.00, a w Słoneczniku o godz. 17.30. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej dostawać będą obrazki. Gorzkie Żale, będziemy śpiewać w niedzielę na zakończenie jednej z Mszy św. W przyszłą niedzielę po Mszy o 8.00.
 4. Zachęcam do wzięcia udziału w akcji Caritas Polska „Jałmużna wielkopostna”. Wesprzyjmy naszymi ofiarami seniorów. Skarbonki znajdują się przy wyjściu z kościoła.
 5. Rekolekcje Wielkopostne obędą się w dniach – 16-18 marca. Poprowadzi je Ks. Tomasz Wieczorek, wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie. Msze św. z nauką ogólną w Słoneczniku o 11.00 i 18.00, w Wenecji o 16.30. Spowiedź w sobotę pół godziny przed Mszą św. Rekolekcje dla uczniów ze szkoły podstawowej w czwartek i piątek (16 i 17 marca): o 9.00 dla oddziału przedszkolnego do klasy 4, o 10.00 – od klasy 5 do 8. Spowiedź przewidziana na piątek. Będą zorganizowane przez szkołę dojazdy. Proszę więc rodziców o zadbanie by dzieci i młodzież uczestniczyła w rekolekcjach. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą (obowiązkowo) w naukach ogólnych.
 6. W Wielkim Poście adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00.
 7. Dziękuję serdecznie p. Teresie Małkowskiej i p. Stanisławie Halińskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Joannę Błaszczak i p. Halinę Wiśniewską.
 8. W środę obchodzimy międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy błogosławieństwa Bożego, pogody ducha i uśmiechu.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św. Jest to również druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowe naszej świątyni.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  * Adam Onaszkiewicz (parafia tutejsza) i Katarzyna Rymsza (parafia tutejsza) – zapowiedź III
  * Marcin Tomasz Lange (parafia Wniebowzięcia NMP w Swarzewie) i Dominika Zawadzka (parafia tutejsza) – zapowiedź III
  Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.