Ogłoszenia parafialne – II NIEDZIELA ADWENTU – 4 grudnia 2022 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Obchodzimy dziś również Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy drzwiach kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki wspierające misjonarzy oraz wspólnoty parafialne na Syberii, Ukrainie, Kazachstanie, czy w innych miejscach na Wschodzie.
 3. Trwa Adwent, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Zapraszam na Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym tygodniu odprawimy we wtorek, środę i piątek o godz. 18.00. W Wenecji w piątek o 16.30. Szczególne zaproszenie kieruję do dzieci i młodzieży, z którymi będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 4. Dzień spowiedzi adwentowej przewidziany jest na 16 grudnia (piątek). W Słoneczniku 10.45 – spowiedź, 11.00 – Msza Św. i 17.45 – spowiedź i 18.00 – Msza Św.; w Wenecji 16.15 – spowiedź, 16.30 – Msza św. Okazja do spowiedzi również przez cały Adwent przed każdą Mszą Świętą.
 5. W zakrystii i kancelarii parafialnej, można nabyć poświęcone opłatki wigilijne a także świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 6. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Mikołaja; w środę – św. Ambrożego; w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia Msze św. o 16.30 w Wenecji i o 18.00 w Słoneczniku
 7. Dziękuję serdecznie p. Beacie Tułowieckiej i p. Grażynie Suchockiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Elżbietę Szeremiuk i p. Angelę Suchocką.
 8. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 9. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na prace remontowe w naszej świątyni.
 10. W przyszła niedzielę po Mszy o 11.30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w tym miesiącu wyjątkowo w niedzielę 18 grudnia.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszki na cele organizacyjne Orszaku Trzech Króli.
 12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.