Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 r.

 1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od 7 do 9 marca i poprowadzi je ks. Sławomir Milde, wikariusz parafii św. Józefa w Morągu.
 2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w tym tygodniu tylko w Słoneczniku o godz. 17.30. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej dostawać będą obrazki. Z kolei w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali, które będziemy śpiewać na zakończenie jednej z Mszy św. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.30.
 3. Zachęcam do wzięcia udziału w akcji Caritas Polska „Jałmużna wielkopostna”. Wesprzyjmy naszymi ofiarami seniorów. Skarbonki znajdują się przy wyjściu z kościoła.
 4. Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła, cmentarza oraz za dary na plebanię.
 5. W środę o 19.00 katecheza dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 6. Za tydzień obchodzimy Niedzielę ad gentes – dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji.
 7. Bóg zapłać za składane już ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc. I Proszę również o wsparcie tego celu. Dobrowolną ofiarę można złożyć do skrzynki, która znajduje się na filarze.
 8. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę p. Halinę Czajkowską  i p. Paulinę Czajkowską
 9. Przypominam o zbiórce rzeczy na rzecz misji. Potrzebne są: środki czystości i higieny osobistej, materiały opatrunkowe w oryginalnych opakowaniach, znaczki pocztowe, telefony komórkowe, prześcieradła, koce, ręczniki, niepotrzebne klucze, stare medaliki, krzyżyki, różańce. Rzeczy można przynosić do kościoła do końca lutego.
 10. W najbliższy piątek 23 grudnia istnieje możliwość wyjazdu jednodniowego do Częstochowy. Koszt wyjazdu 200 zł. Zapisy do wtorku.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.