Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami. Pomocą w przeżyciu Adwentu może być Zdrapka Adwentowa, do której zachęcam. Pod zdrapką ukryte są zadania na każdy dzień dla całej rodziny, które mogą nam pomóc wykonaniu małych kroków, by w Boże Narodzenie 2023 Bóg narodził się w naszych sercach.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Także dziś przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 3. Od dzisiaj w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary z opłatków przeznaczone będą ekran i system wyświetlania pieśni do kościoła. Również od dziś można zakupić świece Caritas w cenie 12 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 4. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszam serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny, którą w tym tygodniu odprawimy w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 18.00. Szczególne zaproszenie kieruję do dzieci i młodzieży, z którymi będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 5. Dzień spowiedzi adwentowej przewidziany jest na 22 grudnia (piątek). W Słoneczniku 10.45 – spowiedź, 11.00 – Msza Św. i 17.45 – spowiedź i 18.00 – Msza Św.; w Wenecji 16.15 – spowiedź, 16.30 – Msza św. Okazja do spowiedzi również przez cały Adwent przed każdą Mszą Świętą.
 6. Dziękuję serdecznie rodzinie p. Emilii Mateuszczak za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Marię Dumkiewicz i p. Iwonę Miś.
 7. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 8. W środę wspominamy w liturgii św. Mikołaja biskupa, w czwartek św. Ambrożego, biskupa, a w piątek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 9. W czwartek wypada pierwszy czwartek miesiąc. Nabożeństwo w intencji nowych, licznych i świętych powołań do kapłaństwa, życia zakonnego i misyjnego o godzinie 17.45
 10. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii  świętej.
 12. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie Mszy Św. we wtorek.
 13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli  i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.