Ogłoszenia Parafialne – XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2024 r.

1. Dziś obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się, by współczesne media służyły przekazowi prawdy oraz dobra.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: jutro (poniedziałek) –świętych męczenników papieża Korneliusza i biskupa Cypriana; w środę – św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży; w piątek – świętych męczenników z Korei – Andrzeja, Pawła i Towarzyszy; w sobotę – św. Mateusza ewangelistę i apostoła.
  3. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.
  4. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w dzieło przygotowania odpustu i dożynek. Dziękuję sołectwom, parafialnej radzie duszpasterskiej i ekonomicznej, paniom, które przygotowały dekorację w świątyni, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie teren wokół kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali procesję eucharystyczną, za koordynację p. Teresie Dziewulskiej i p. Annie Figlant, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służbie Liturgicznej Ołtarza Dziękuję mieszkańcom Wenecji za przygotowanie poczęstunku dla księży i Paniom, które obsługiwały obiad na plebanii. Dziękuję za każdy dar, ciasto i ofiarę na organizację tej uroczystości. Dziękuję wszystkim za przybycie i uczestnictwo w liturgii
  5. Dziękuję serdecznie p. Ewelinie Małkowskiej, p. Ewie Onaszkiewicz i p. Danucie Teperek i p. Bartłomiejowi Czajkowskiemu za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to rodziny p. Jadwigi Mikułan i p. Iwony Mrozek.
  6. W zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 3379 zł. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  7. Dziękuję za ofiary na rzecz kościoła, parafii na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię
  9. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.